TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN FLAŞ KARAR - VAN HABERLERİ

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN FLAŞ KARAR - VAN HABERLERİ
Van’da, fırıncı esnafı arasında yaşanan rekabet sonucu vatandaşların sofrasına olumsuz yansıyan ekmek fiyatı aşağıya çekilerek 65 kuruştan halka satılmaya başlandı.
Son dönemlerde halka yönelik gerçekleştirdiği hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, halka fahiş fiyata satılan ekmeğe de el attı. Başkan Özgökçe, yürüttüğü uzun girişimler sonucu 90 kuruştan satılan ekmek, artık 65 kuruştan satılacak. Halkın bütçesine büyük katkı sağlayacak olan yeni fiyat uygulaması, sofralara yeniden bereket ve huzur getirecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Özgökçe, ekmeğin fiyatının özel çaba ve girişimleri sonucu aşağıya çekildiğini kaydetti. Yeni fiyat uygulaması ile kazananın Van halkı olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, “Bir insan günlük enerji ihtiyacının ortalama yüzde 40’ını ekmekten sağlıyor. Hal böyleyken, ekmek halkımızın en önemli gıdası haline geliyor. Dolayısıyla rekabet sonucu fiyatlardaki haksız artışta kaybeden halkımız olmuştu. Halbuki rekabetin yolu birleşerek halka hizmeti gerektirir. Biz de bu amaçla yola çıkarak gerekli girişimlerde bulunduk ve 90 kuruş olan ekmeğin fiyatını 65 kuruşa çekilmesine katkıda bulunduk“ ifadelerini kullandı.

Halka hizmet etmek için gönül verdiklerini ve bu yola baş koyduklarını vurgulayan Başkan Özgökçe, halkın sıkıntı içinde olmasını değil, huzur içinde olmasını her zaman fazlasıyla arzu ettiklerini söyledi. Başkan Özgökçe, bu gibi sıkıntıların bir daha yaşanmaması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı.