TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN, BORÇ ÖDEMEDE BÜYÜK KOLAYLIK

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN, BORÇ ÖDEMEDE BÜYÜK KOLAYLIK
Tuşba Belediyesi, 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun yürürlüğe girdiği belirtilerek, “Herhangi bir sebepten dolayı belediyemize birikmiş borcu bulunan vatandaşlarımıza ödemede büyük kolaylık sağlanacaktır” denildi.

Yürürlüğe giren 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile ilgili Tuşba Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, tüm dünyada yaşanan Covid-19) pandeminin ekonomik etkilerinin azaltılması amacıyla vatandaşların belediyeye olan birikmiş borçlarının ödenmesiyle ilgili büyük kolaylıklar sunulduğu ifade edildi. Mükelleflerin, emlak, çevre temizlik, ilan-reklam vergileri ile idari para ceza borçlarının yapılandırılması için 31 Ağustos’a kadar Tuşba Belediyesi’ne başvurmaları gerektiği vurgulandı.

Vatandaşlara taksitlendirme imkanı sunulduğu ifade edilen açıklamada, yapılandırmanın ilk taksitini 30 Eylül 2021 tarihinde ödeyecekleri belirtildi. Vatandaşların, 6, 9, 12 ve 18 aylık taksit imkanın da faydalanabilecekleri dile getirilerek, “Pek çok avantajı içinde barındıran düzenlemede ödeme kolaylığı sağlanması amacıyla taksitler ikişer aylık ödemeler halinde alınacak. Yine peşin ödemede bulunmak isteyen vatandaşlarımıza yüzde 90 oranında indirim sağlanacak. Dolayısıyla vatandaşlar peşin ödemelerde ekstra avantaj elde edecekler. Bu kapsamlı ve oldukça avantajlı düzenlemeden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız detaylı bilgi için Tuşba Belediyemize başvurmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.