TUŞBA BELEDİYESİ PERSONELİNE TELSİZ EĞİTİMİ - VAN HABERLERİ

TUŞBA BELEDİYESİ PERSONELİNE TELSİZ EĞİTİMİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Tuşba Belediyesi, personeline telsiz ve diğer iletişim araçlarının aktif ve verimli kullanımı konusunda eğitimler verdi.
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün belediye çalışanlarına yönelik düzenlemiş olduğu eğitim programı kapsamında, personelin tüm haberleşme araçlarını aktif, verimli ve düzenli şekilde kullanımını sağlamak amacıyla Tuşba Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimde, Zabıta Müdürü Osman Sevinç telsiz kullanan tüm personele telsiz haberleşmesi ile telsiz kullanımı hakkında ayrıntılı ve uygulamalı bilgi verdi.

Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, personelin iletişim araçlarını daha etkin ve verimli kullanması için bu tür hizmet içi eğitimleri daha sıklıkla yapacaklarını ifade ederek, “Sıfırdan başlayarak tüm birimleri altı ay gibi çok kısa bir sürede oluşturduk. İletişim ve teknoloji çağında öncelikli hedeflerimiz, birimlerdeki yeni personelin kendi aralarında, ilgili ve yetkililerle iletişimi en modern ekipmanlarla ve en iyi şekilde yapmalarını sağlamaktır. Personel arasında iletişim ne kadar sağlıklı yapılırsa, hizmetlerdeki kalite ve şeffaflıkta o derece net ve kıymetli olur.

Belediye hizmetlerinin zamanında yerine getirilmesi ve birimler arasında koordinasyonun en üst düzeye çıkartılması gerekmektedir. Plan ve programlar dahilinde belirlenen hizmetlerin en kısa sürede yerine getirilmesi amacıyla iş yerleri, kumanda merkezi ve mahallelerdeki görevli personelin sabit ve seyyar telsizlerle yapacakları haberleşmenin yapılış şekli ve kurallar dahilinde yapılmasını sağlamak amacıyla bu kurum içi eğitimler artarak devam edecektir.

444 6 011 Çağrı Merkezimiz, AK Masa ve Çözüm Masası, web sitesi ile sosyal medyadan tüm Tuşbalıların görüş ve önerilerini Tuşba Belediyesi’ne ulaştırabileceklerdir. Sorunların paylaşımıyla çok daha hızlı ve rahat bir Tuşba için, tüm Tuşba Belediye kadrosu gece gündüz azim ve gayret içindedir”
dedi.