Tuşba Belediyesi Mahallelere kaldırım taşı çalışması devam ediyor!

Tuşba Belediyesi Mahallelere kaldırım taşı çalışması devam ediyor!
Van merkeze Tuşba Belediye Başkanlığı mahallelere parke taşı döşemeye başladı.
Bahar ayının gelmesiyle çalışmalarını hızlandıran Tuşba Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallelerin alt yapı çalışmaalrına başladı. AK Partili Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe'nin, göreve gelmesinin ardından çevre düzenlemesi ile alt yapıya ayrı bir önem verdiğini, 81 bin metre kare parke taşı döşeyerek çalışmalara başlayan Başkan Özgökçe, beldesini köy görünümünden çıkarmak için kolları sıvadıklarını söyledi. Halkının desteği ile belediye başkanı seçilen Fevzi Özgökçe, tecrübesini hizmete dönüştürmek için yola çıktığını söyledi.

Beldesinin eksiklerini bildiğini ve projeler hazırladığını ifade eden Başkan Özgökçe, ilk iş olarak alt ve üst yapıdan başladığını dile getirdi. Özgökçe , “30 Mart 2014 yerel seçimlerinde halkımızın bize gösterdiği teveccüh ile belediye başkanı olarak seçildim. Tuşba Belediye Başkanı olarak görevine başlayarak daha önceden hazırlamış olduğum projeleri hayata geçirmek için zaman kaybetmeden çalışmalara başladım. Seçim çalışmalarım boyunca halkımın benden en çok istediği söz verdiğimiz gibi mahallemize bir çıkarma yaparak tekrar düzenlenmesi ve buradaki eksiklerin giderilmesi oldu.

Van Tuşba İlçe Belediyesi olarak mahallelerimize sık sık faaliyet raporu düzenleyerek eksikleri gideriyoruz . Parke taşı ve kaldırım çalışması yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Daha önceden çamurdan geçilmeyen ilçe ve mahallelerimiz daha temiz ve kullanılabilir bir hale geldi”
dedi.

“40 YILLIK SORUNU ÇÖZDÜK”

40 yıldır çözülemeyen yol sorununu hak sahipleri ile anlaşarak çözüme kavuşturduğunu anlatan Başkan Özgökçe, “Beldemiz girişinde 40 yıldır açılmayı bekleyen yolu hak sahipleriyle anlaşarak trafiğe açtık.

Böylelikle kasabamızın giriş ve çıkışları rahatladı. Beldemiz çöpten geçilmiyordu. Hummalı bir çalışma başlatarak çöplerimizi günlük düzenli bir şekilde topluyoruz. Kullanmış olduğumuz çöp aracımızın eski olmasına rağmen çöpleri topluyoruz. Bilindiği gibi gerek ilçelerimizde gerek ise mahallelerimizde orada yaşayan vatandaşlarımızın çöplerini zamanında alıyoruz”
dedi.