SYDV BASKETBOL TAKIMLARI BÖLGE ELEMELERİNDE - VAN HABERLERİ

SYDV BASKETBOL TAKIMLARI BÖLGE ELEMELERİNDE - VAN HABERLERİ
Van’ merkez Tuşba Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) basketbol takımları, Batman ve Muş’ta düzenlenecek olan bölge elemelerine gidiyor.
Çeşitli branşlarda lisanslı sporcular kaydederek, tescilli bir spor kulübü olarak çeşitli okullar, ilçeler ve sivilden sporcular kaydederek başarılarını yavaş yavaş ortaya koymaya başlayan Tuşba SYDV Spor Kulübü, yıldızlar kız ve erkek basketbol takımları Van birinciliğini elde ederek bölge elemelerine katılmaya hak kazandılar. Batman’a gidecek olan Yıldız Kız Basketbol takımı ve Muş’a gidecek olan Yıldız Erkek Basketbol takımımız için Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda moral düzenlenen yemeğe Kaymakam Musa Sarı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ubeydullah Arvas ve Türk İş Başkanı Naif Balandı’nın da katıldı.

Yemekte Kaymakam Sarı ve Belediye Başkanı Özgökçe hocalarını ve gençleri hem tebrik ettiklerini, hem de bölge elemelerinde başarı ile dönmelerini temennisini sunduklarını ifade ederken sporcuların maddi sıkıntıları kaygı etmemelerini bu konuda her zaman destekçileri olacaklarını ifade ettiler. Yemek sonrası heyet tarafından hocalar ve sporcular alkışlarla yolcu edildi.