SINAV ÖNCESİ MORAL VE MOTİVASYON SEMİNERİ - VAN HABERLERİ

SINAV ÖNCESİ MORAL VE MOTİVASYON SEMİNERİ - VAN HABERLERİ
Van’da, ‘Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor Projesi’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuşba Belediyesi ve Van Bilgi Eğitim ve Spor Kulübü Derneği’nin birlikte düzenledikleri Sınav Öncesi Moral ve Motivasyon Semineri’nin ilki yapıldı.
Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın konferans salonunda düzenlenen seminere eğitimci-yazar ve kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan konuşmacı olarak katıldı. Tuşba ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı on okuldan yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı seminerde konuşan Sıtkı Aslanhan, yaklaşık 1,5 saatlik konuşmasıyla öğrencilere unutamayacakları dakikalar yaşattı. Kendine has üslubuyla başarıyı olumsuz etkileyen hususları anlatan Aslanhan, katılımcıları hem güldürdü hem de düşündürdü.

Özellikle internet ve kitle iletişim araçlarının bilinçsiz kullanılmasının eğitim üzerindeki olumsuz etkilerini ilginç örnekler vererek anlatan Aslanhan, ders başarısı yanında anne babaya saygı ve ahlaki davranışların da önemine değindi.
Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasetin Kırekin ve Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Sıtkı Aslanhan’a plaket yerine ceviz fidesi takdim ettiler.

2008 yılından beri uygulanan ve bugüne kadar on binlerce ceviz ağacının dikimini sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Umutlar Okulda Cevizle Yeşersin Projesi”ne destek için Sıtkı Aslanhan adına 20 adet ceviz ağacının dikileceği sözü verildi.

Programa Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Bilgi Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Başkan Vekili Doç. Dr. Tahir Karaman, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birim Sorumlusu Garip Kızılkaya, Tuşba Belediyesi Eğitim Müdürü Veysi İnci ve eğitimci İbrahim Yertürk de katıldı.