SARI, OKULLARI ZİYARET ETTİ - VAN HABERLERİ

SARI, OKULLARI ZİYARET ETTİ - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van merkez Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, ilçede bulunan ilk ve ortaokulları ziyaret etti.
Kaymakam Musa Sarı, merkez Tuşba ilçesi sınırları içerisinde bulunan Şemsibey İlkokulu ve Ortaokulu, Vali Adnan Darendeliler İlkokulu ve Ortaokulu ve Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Sınıfları, okulların fiziki durumlarını, lavaboları, müştemilatı teftiş eden Kaymakam Musa Sarı, öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek okulun sorunlarını dinledi.

Yeni okul binası yapımıyla ikili öğretimde normal öğretime geçileceğinin müjdesini Şemsibey okul idareci ve öğretmenlerine veren Kaymakam Musa Sarı, okula her türlü ihtiyacında yanlarında olacaklarını ifade ederken Halide Edip Adıvar Lisesi’nde de atölyelerde kuaförlük, çocuk gelişimi ve mutfak bölümündeki çalışmaları yerinde denetleyip öğlen yemeğinde mutfak bölümü öğrencilerinin hazırladığı değişik yemeklerin tadına baktı.

Kaymakam Sarı, aynı zamanda pansiyonda da incelemelerde bulunurken idareci ve öğretmenlere de başarılı çalışmaları ve okulların temizlik durumlarından dolayı teşekkürlerini sunarak okuldan ayrıldı.