OKUL TAKIMLARINA SPOR MALZEMESİ YARDIMI - VAN HABERLERİ

OKUL TAKIMLARINA SPOR MALZEMESİ YARDIMI - VAN HABERLERİ
Van merkez Tuşba Kaymakamlığından okul takımlarına spor malzemesi yardımı yapıldı.
Tuşba Kaymakamı Musa Sarı başkanlığında sene başında Tuşba ilçesinde görev yapan beden eğitimi öğretmenleriyle yapılan toplantının ardından planlı bir şekilde okullarda çeşitli sporlara yeteneği bulunan öğrenciler, gruplar halinde sorumlu hocaları eşliğinde çalıştırılmaya başlamıştı. Aynı zamanda öğrencilerin sadece okul kulüplerinde ve okul turnuvalarında değil, ulusal turnuvalara, milli elemelere de katılabilmeleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) ait tescilli Tuşba SYDV Spor Kulübü Derneği'ne lisanslı olarak kaydettirilerek çalışmalara başlanmıştı.

Meyveleri bugünlerde alınan takımların bir kısmı Van birincisi olup bölge elemelerine giderken, bir kısmı da ikinci ve üçüncü olup çeşitli dereceler aldılar. Takımca çalışmaları devam eden ve başarı gösteren okullara forma, top, file, raket, kale direkleri gibi ihtiyaçları olan her türlü malzemeler SYDV tarafından alınmış olup öğretmenler malzemelerini Kaymakam Musa Sarı'nın elinden teslim aldılar.

Kaymakam Sarı, eğitimde okullara yaprak test ve soru bankası dağıtımı da yaptıklarını, okullardan Zeve Ortaokulu'nun 2015 TEOG 1'de devlet okulları arasında Van birincisi olduğunu söyledi. İstasyon Ortaokulu’ndan bir öğrencinin de soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğine ortak olduğunu anımsatan Kaymakam Sarı, "Eğitime ağırlık verirken sosyal yönlerini de ihmal etmemek gerekir. Yetenekli öğrencilere sahip çıkarak hem belki milli takımlara gidebilmeleri için destek vermek gerekir, hem de kötü alışkanlıklarda uzak durmak için böyle faaliyetlere ihtiyaç var.

Ciddi çalışmalarını gördüğümüz tüm takımları destekleyeceğiz. Tüm hocaları, takım öğrencilerini ve takımlar koordinatörü SYDV görevlisi Murat Gencer'i başarılı çalışmalarından dolayı kutlarım. Halkımızın kulüp faaliyetleri ve başarılarını Tusba SYDV Gençlik ve Spor Kulübü facebook adresinden takip edebilecekler”
dedi.