GENÇLİK MERKEZİ’NDEN GENÇLERE YÖNELİK PROJE - VAN HABERLERİ

GENÇLİK MERKEZİ’NDEN GENÇLERE YÖNELİK PROJE - VAN HABERLERİ
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Arslan, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani’yi makamında ziyaret ederek Van Gençlik Merkezince okullarda uygulanacak projeleri anlattı.
Van Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Arslan, gençlik merkezi çalışanları ile birlikte Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette bulunan heyete müdürlüğü hakkında bilgiler veren Müdür Ceylani, “Ben şahsım olarak gençlik merkezimizin haberlerini ve faaliyetlerini yakından takip ediyorum. Çünkü; sizlerin yapmış olduğu faaliyetler bir nevi milli eğitim ile alakalı ve öğrencilerimize yöneliktir. Hep beraber çalışmaktayız kaymakamlık olsun, iş adamları ve hayırseverler olsun, bazı sivil toplum örgütleri olsun bizim gibi çocuklarımıza hizmet eden kurumlarımıza maddi ve manevi destek vererek böylelikle hep beraber bir yerlere varabiliriz.

Milli eğitim camiamıza bağlı hafta içi faaliyetlerimiz var sizler de hafta sonları yapmış olduğunuz etkinliklerle öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendiriyorsunuz. Bizler yönetici olarak eğitim kurumlarını yönetiyoruz ve bu bağlamda gençlerimize yönelik sportif ve eğitsel faaliyetler ile hizmet vererek topluma daha faydalı bireyler kazandırmaya çalışıyoruz. Bu tür faaliyetler düzenleyerek böylelikle zararlı alışkanlıklardan da gençlerimizi uzak tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani’yi Makamında ziyaret ederek Van Gençlik Merkezince okullarda uygulanacak projeler hakkında bilgi veren Van Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Arslan, “Bizim başlıca görevlerimizden birisi çocuklarımıza boş zamanlarında en iyi nasıl yardımcı olabilirizdir. Bizim kurumumuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı ama eğitim alanında hizmet vermekteyiz. İki kurum arasında bir nevi köprü kurma durumundayız. Biz kurumumuz olarak Bakanlığımızın bizlere sunmuş olduğu yetki ve olanakları çocuklarımıza en iyi bir şekilde sunabilmektir.

Çarşı merkezine yakın bir yerde beş katlı bir binamız var ve binamızda çeşitli kurs ve dersler vermekteyiz. Yaz aylarında ise çeşitli kamp ve şehir dışı gezi etkinliklerimiz var. Buradaki amacımız, gençlerimizin şehir dışına çıkıp farklı illerin kültürünü ve insanlarını daha yakından tanımaları ve örf, adet ve ananelerini daha iyi bilmelerini sağlamaktır. Bakanlığımız tarafından bu yıl yine farklı projeleri var ve bizler gençlik merkezi çalışanlarımız tarafından okullara gidilerek öğrencilerimize tanıtacağız. İnşallah bundan sonra sık sık bir araya gelerek bu projelerimize sizleri de ortak ederek hep beraber gençlerimize yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.