Erdoğan, Tuşba Belediyesini Ziyeret Etti

Erdoğan, Tuşba Belediyesini Ziyeret Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı miting ve toplu açılış sonrası Tuşba Belediyesi’ni ziyaret etti, Cumhurbaşkanları'nın yer aldığı karakalem sergisini gezdi.
Dün öğleden sora Beşyol Meydanı’nda halka hitap edip toplu açılışları gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting sonrası eşi emine Erdoğan ile birlikte sırasıyla Van Valiliği, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı ve son olarak ta Tuşba Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, eşi ve çocukları tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan’a çiçek takdiminden sonra burada bulunan vatandaşlarla ayaküstü sohbet etti.

Daha sonra belediye başkanlığı binasına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı burada YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Tuşba Kaymakamı Musa Sarı ve belediye çalışanları tarafından karşılandı. Yaklaşık yarım saatlik ziyaretin ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi resim bölümü öğretim üyesinin yaptığı, “Geçmişten Bugüne Gelen Cumhurbaşkanları” konulu karakalem resim sergisini gezdikten sonra belediyeden ayrıldı.