PFDK’dan Vanspor’a ceza!

PFDK’dan Vanspor’a ceza!
VAN HABER - PFDK’dan Vanspor’a ceza! - TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta Sakaryaspor ile şampiyonluk mücadelesi veren Vanspor FK’ne Kastamonuspor maçını faturası ağır oldu. Vanspor FK evinde karşılaştığı Kastamonuspor ile berabere kalarak kritik iki puan kaybederken Vanspor’a bir darbede PFDK’dan geldi.

TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta Sakaryaspor ile şampiyonluk mücadelesi veren Vanspor FK’ne Kastamonuspor maçını faturası ağır oldu. Vanspor FK evinde karşılaştığı Kastamonuspor ile berabere kalarak kritik iki puan kaybetti ayrıca PFDK'dan da ceza aldı. İşte Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 06.04.2023 tarih ve 52 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar…

PFDK’DAN VANSPOR’A 74 BİN TL PARA CEZASI

Bitexen Vanspor Kulübünün, 02.04.2023 tarihinde oynanan Bitexen Vanspor FK-GMG Kastamonuspor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 14.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Bitexen Vanspor Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde ilk kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 16.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Bitexen Vanspor Kulübünün, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 44.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

BİTEXEN VANSPOR FK GÖREVLİSİ ALİ KURT’A 3 BİN 600 TL PARA CEZASI

Yine aynı müsabakada Bitexen Vanspor FK görevlisi Ali Kurt’un, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle FDT’nin 44/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 3.600.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. KASTAMONUSPOR’A İHTAR CEZASI GMG Kastamonuspor Kulübünün, 02.04.2023 tarihinde oynanan Bitexen Vanspor FK-GMG Kastamonuspor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, biri açık renk diğeri ise koyu renk olmak üzere en az 2 adet forma setini müsabaka organizasyon toplantısında ve müsabaka saatinde yanlarında bulundurmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, karar verildiğini açıkladı.


KAYNAK: ŞEHRİVAN GAZETES