KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Taban Puanları ve Bölümleri!2015Kontenjanları

KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Taban Puanları ve Bölümleri.Girne Amerikan Üniversitesinin 2014 – 2015 Yılı taban puanları ve kontenjanları . Aşağıda yer alan puanlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi en son yeni taban puanlardır. Ayrıca Girne Amerikan Üniversitesinde yer alan bölümleri de görebilirsiniz. 2015 YGS ve LYS Sınavlarına girecekler aşağıdaki puanları kullanacaklardır. Girne Amerikan Üniversitesi Taban Puanları Şöyle:

06 Temmuz 2015 Pazartesi 16:56
14898 Okunma
KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Taban Puanları ve Bölümleri!2015Kontenjanları

 KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Taban Puanları ve Bölümleri.Girne Amerikan Üniversitesinin 2014 – 2015 Yılı taban puanları ve kontenjanları . Aşağıda yer alan puanlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi en son yeni taban puanlardır. Ayrıca Girne Amerikan Üniversitesinde yer alan bölümleri de görebilirsiniz. 2015 YGS ve LYS Sınavlarına girecekler aşağıdaki puanları kullanacaklardır. Girne Amerikan Üniversitesi Taban Puanları Şöyle:

LYS tercihlerinde nelere dikkat etmek gerekir?Tercih sürecinde neler yapılmalı?LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından 2015 LYS tercih heyecanı başladı. En güzel üniversitelerde eğitim görmek isteyen öğrenciler aldıkları puan karşılığında tercih yapacak. LYS tercihlerinde nelere dikkat etmek gerekir?

1 milyondan fazla öğrencinin merakla beklediği LYS sınavlarının sonuçları gecikmeli de olsa açıklandı. Puanların belli olmasıyla artık tercih ve yerleştirme süreci başladı. Peki, öğrenciler tercihlerini hangi ölçülere göre yapacak? En doğru okul seçimi için nelere dikkat edilmeli? Yüzdelik dilimlerde hangi unsurlar etkili?

LYS tercihlerinde en önemli durum; LYS'den alınan puan durumudur. LYS tercihleri yaparken belirleyici unsur puandır. LYS tercihlerinde dikkatli tercih yaparsak boşta kalmama ihtimalimiz de yükselir.

İşte LYS tercihlerinde dikkat edilecek noktalar:

CNN Türk'ün ahberine göre; Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, öğrencilerin girdikleri sınavlar sonucunda 4 ana gruptaki toplamda 17 puan türünden tercih yapmak için farklı bir mücadelenin içine gireceklerini belirterek, öğrencilerin lisans programlarına yönelik tercih yapabilmesi için ilgili puan türünden 180 ve üzeri puan alması gerektiğini, bu barajı aşamayan öğrencilerin de tercih yapabileceğini ancak değerlendirmeye alınmayacak bu tercihleri ölü tercih olacağı için tercih haklarını yanlış kullanmaları anlamına geleceğinden dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Tercih Sürecinde Neler Yapmalı

Hedefini daha önceden belirlemiş adaylar için YÖK’ün belirlediği ve ÖSYM’nin onayladığı bu 9 günlük tercih yapma süresi aslında oldukça rahat geçeceğine dikkat çeken Hatice Yılmaz, ‘’Hedefini belirlememiş olan ve hemen her LYS’ye girmiş olan adaylar ise karmaşık bir tablonun içinden çıkmak için uğraşacak. YÖK’ün açıklamasına göre 6-14 Temmuz tarihleri arasında geçecek olan tercih süreci öncesinde bir zamanda ÖSYM sonuçları açıklayacak. ÖSYM, sonuçları açıklamak için acele etmenin yorucu bir tempo sonucu hata yapma olasılığını arttırdığını ve dolayısı ile hata olmayacak şekilde hareket edeceklerini ve adayların da sabırla beklemesi gerektiğini duyurdu.’’ dedi.

Yılmaz, ayrıca Oğuzkaan Koleji olarak, öğrencilerine ve velilerine sonuçlar açıklanana kadar ve açıklandıktan sonra neler yapmaları gerektiği konusunda verdikleri önerileri de sıraladı;

Sonuçlar açıklanana kadar sınav hakkında düşünmeyi bırakın

1. Sonuçlar açıklanana kadar sınav ile ilgili her şeyden uzak durmak en doğrusu. Sınav başına en az 80 soruya cevap vermişken tüm soruları ve onlara verdikleri yanıtları hatırlamak imkansıza yakınken soruları inceleyip tahmini net hesapları yapmak sadece spekülatif bir tavır olacaktır. Bu tarz çabalarda genelde adaylar yanlış hesaplar yapar ve sonrasında hayal kırıklığı yaşarlar.

Bilmediğiniz sitelerde puan hesaplamayın

2. İnternet üzerinde YGS ve LYS puan hesaplamaları ile ilgili yüzlerce site var. Bunların yarısından fazlası bilgisayara virüs bulaştırmak üzere tasarlanmış zararlı yazılımlar içeriyor. Her ne kadar sonuç açıklanana kadar puan hesaplaması yapılmasının doğru olmadığını söylüyor olsam da öğrencilerin birçoğunun dayanamayıp bu hesaplamalara giriştiğini farkındayım. Burada adayların dikkat etmesi gereken yalnız ve yalnız ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış internet sitelerine rağbet etmeleri. Bu konuda okuldaki rehber öğretmenler zamanında bilgilendirildi. Öğrenciler, okuldaki rehber öğretmenlerinden bu bilgiyi talep edebilir.

Peşin hükümlü olmayın

3. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz peşin bir hükümle “kazandım” ya da “olmadı seneye” dememek lazım. Bu sene YGS’nin geçen seneye göre çok daha zor olduğu ÖSYM tarafından verilen sayısal verilerde net biçimde gözükmekte. LYS için de öğrenciler çok kolay bir sınav dönemi olduğuna yönelik açıklamalar yapmadılar. Bu da demek oluyor ki bazı programların puanları düşebilir. Çok başarılı öğrenciler bu durumdan ne kadar etkilendi bilmediğimiz için yüksek puanlı bölümlerde durum nasıl olur kestirmek güç; ancak şu bir gerçek ki puanlar ne yönde hareket ederse etsin, öğrencilerin tercih eğilimleri değişmediği sürece sıralamalarda çok büyük oynamalar olmaz. ÖSYM’nin kontenjan ve sıralamaları içeren tercih kılavuzu çıkana kadar kesin konuşmamak lazım.

Rehberlik hocalarına dikkat!

4. Eski yıllarda dershaneler, öğrencileri tercih konusunda yönlendirirken bir sonraki sene de kendisine kaydolsun diye tercih konusunda ufuk açıcı bir rehberlik yapmaz, tam tersine bir kere daha girmesinin daha iyi olacağı konusunda adayları ikna etmeye çalışırdı. Önümüzdeki dönemde dershaneler olmayacağı için bu şekilde bir tavır sergilenmeyeceği düşünülebilir. Bu noktada kolejlerde ve köklü anadolu liselerinde okuyan öğrenciler biraz daha şanslı; çünkü onların rehber öğretmenleri bu konularda daha tecrübeli ve bilgili. Tanıdık aracılığı ile boş saatlerini yakalanabilirse bu kişilerden destek almak iyi olacaktır.

"Parası olan diploma alıyor" hurafesine dikkat!

5. Vakıf Üniversitesi ve Devlet Üniversitesi ayrımında eski zamanlardaki “parası olan diploma alıyor” kavramı geçerliliğini yitirmiş vaziyette. Bazı vakıf üniversiteleri gerçek birer bilim yuvası ve bunu yıl içinde yaptığı bilimsel araştırmalar ve dünyada tanınmışlıklarını destekleyen çalışmalar ile göstermekte. Eskiden devlet üniversiteleri kendilerini tanıtma ihtiyacı bile duymazken, son birkaç yıldır şenlik havasında tanıtım günleri düzenlemekteler. Birçok üniversite, tercih dönemi başlamadan tanıtımları yapmaya başlayacak. Bu tanıtımlara gitmek ve bolca soru sormak lazım. “Niye bu üniversitede okuyayım, burası bana ne katacak?” sorusunu sormak her adayın hakkıdır.

Kariyer planınızı önceden yapın

6. Hala hangi yükseköğretim programında okuyacağını bilmeyen adaylar ise okullarındaki rehber öğretmenlerinden ya da liseden daha önce mezun olmuşlar ise kariyer eğitim merkezlerinden meslek ve kariyer testleri talep etmeli ve biraz olsun kendileri hakkında fikir sahibi olmalıdır. Aksi takdirde, sadece puanı ya da maddi gücü yetiyor diye bir bölüme yerleşecek ve hayatının geri kalanını bir zorunluluğa hapis edecektir.

Aile baskısına dikkat

7. Son olarak da anne ve babaların (hatta dayı, teyze, yenge, amca, komşu) çocuğun geleceği üzerinde hükümdar bir biçimde baskı kurmasının tehlikesini hatırlamak gerekir. Sadece “benim oğlum doktor olacak” deyip çevresine böbürlenmek için çocuğunuzun hayallerinin peşinden gitmesine engel olmayın. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirip Baro Stajını bile tamamlamışken hayali olan fotoğrafçılık için diplomasını babasına hediye edenleri de gördük, Cerrahpaşa İngilizce Tıp programını 5. sınıf sonunda bırakıp İstanbul Üniversitesi Gazetecilik için tekrar sınava gireni de. O beş sene yüzü gülmeyen o çocuklar, kendi hayalleri peşinden giderken hem daha mutlular hem de ister inanın ister inanmayın, daha çok para kazanıyorlar.

Çoğu yeni mezun, tercihler için rehber öğretmenlerin yanına annesi ve babası ile gidecek. Anne ve babalar kafalarındaki soru işaretlerini rehber öğretmenler ile paylaşmalı ve çocukları için doğru olanı yapmalıdır.

ÖSYM'DEN LYS SINAV SONUÇLARI İÇİN UYARI!

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Değerli Adaylar, http://osym.win9.ws/lys2015.xhtml gibi sahte hesaplardan giriş yapmayınız ve kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız!" ifadelerine yer veren ÖSYM, "Merkezimiz sitesi http://www.osym.gov.tr olup, gov.tr uzantılı olmayan hiçbir adrese giriş yapmayınız, kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız!" dedi.
 
"Merkezimize ait olmayan hesaplardan kimlik bilgileri paylaşıldığında yasal sorumluluğun kişilere ait olacağını unutmayınız!" uyarısında bulundu.

4 YILLIK  BÖLÜMLER

Program Adı Puan

Türü
Kon. Yerleşen Taban Puan Tavan Puan
GİRNE  AMERİKAN   ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
Beşeri Bilimler  Fakültesi
Çin Dili ve Edebiyatı (Ücretli) DİL-3 15
Çin Dili ve Edebiyatı (Tam Burslu) DİL-3 5 5 338,91959 381,43569
Çin Dili ve Edebiyatı (%75 Burslu) DİL-3 5 5 272,58227 307,91817
Çin Dili ve Edebiyatı (%50 Burslu) DİL-3 10 3 228,07519 260,39857
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Ücretli) DİL-1 15 1 231,99323 231,99323
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Tam Burslu) DİL-1 10 10 278,30474 312,18312
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%75 Burslu) DİL-1 5 5 231,29050 239,01740
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 Burslu) DİL-1 5
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) (Ücretli) DİL-1 15
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) (Tam Burslu) DİL-1 15 15 285,20839 431,53944
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) (%75 Burslu) DİL-1 5 5 259,69692 275,37062
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) (%50 Burslu) DİL-1 10 1 231,30717 231,30717
Psikoloji (İngilizce) (Ücretli) TM-3 58 30 212,45899 337,80205
Psikoloji (İngilizce) (Tam Burslu) TM-3 15 15 359,82376 379,58808
Psikoloji (İngilizce) (%75 Burslu) TM-3 15 15 333,28814 356,61533
Psikoloji (İngilizce) (%50 Burslu) TM-3 62 45 201,48650 331,63443
Türk Dili ve Edebiyatı (Ücretli) TS-2 36 1 236,60464 236,60464
Türk Dili ve Edebiyatı (Tam Burslu) TS-2 4 4 269,27024 282,66363
Eğitim  Fakültesi
Bilgisayar  ve  Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce) (Ücretli) YGS-1 20 1 226,79341 226,79341
Bilgisayar  ve  Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 15 15 240,35431 270,03124
Bilgisayar  ve  Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-1 10 3 206,22295 236,19942
Bilgisayar  ve  Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-1 10
İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (Ücretli) DİL-1 20
İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (Tam Burslu) DİL-1 20 20 306,80394 378,65446
İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%75 Burslu) DİL-1 10 10 266,89630 305,89860
İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 Burslu) DİL-1 20 2 250,91324 255,45226
Okul Öncesi Öğretmenliği (Ücretli) YGS-5 45 23 202,28475 272,75776
Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu) YGS-5 11 11 346,23200 360,50559
Okul Öncesi Öğretmenliği (%75 Burslu) YGS-5 9 9 311,46228 339,74795
Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu) YGS-5 45 45 222,15473 308,46429
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Ücretli) TM-3 66 36 205,50500 281,47566
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Tam Burslu) TM-3 16 16 359,92604 378,72198
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  (%75 Burslu) TM-3 16 16 335,30861 362,83266
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  (%50 Burslu) TM-3 62 62 236,69212 344,13723
Sınıf Öğretmenliği  (Ücretli) TM-2 10
Sınıf Öğretmenliği  (Tam Burslu) TM-2 10 10 242,58116 289,25534
Sınıf Öğretmenliği  (%75 Burslu) TM-2 5 2 223,27997 225,95281
Sınıf Öğretmenliği  (%50 Burslu) TM-2 20
Türkçe Öğretmenliği  (Ücretli) TS-2 20 3 198,72742 272,21641
Türkçe Öğretmenliği  (Tam Burslu) TS-2 10 10 327,19271 363,14976
Türkçe Öğretmenliği  (%75 Burslu) TS-2 20 20 238,08956 313,26926
Türkçe Öğretmenliği  (%50 Burslu) TS-2 50 18 208,55197 277,27678
Hukuk  Fakültesi  (Ücretli) TM-2 135 135 261,60870 357,81752
Hukuk  Fakültesi  (Tam Burslu) TM-2 15 15 384,31464 398,55463
İletişim  Fakültesi
Basın ve Yayın (Ücretli) TS-1 20 1 235,80225 235,80225
Basın ve Yayın (Tam Burslu) TS-1 15 15 234,69331 314,79829
Basın ve Yayın (%75 Burslu) TS-1 15 11 229,48414 261,67349
Basın ve Yayın (%50 Burslu) TS-1 20
Halkla İlişkiler (Ücretli) TS-1 20 2 220,49610 232,42858
Halkla İlişkiler (Tam Burslu) TS-1 15 15 276,49226 328,59889
Halkla İlişkiler (%75 Burslu) TS-1 15 15 218,82026 262,59523
Halkla İlişkiler (%50 Burslu) TS-1 20
Radyo, Televizyon ve Sinema (İngilizce) (Ücretli) TS-1 20 1 248,90806 248,90806
Radyo, Televizyon ve Sinema (İngilizce) (Tam Burslu) TS-1 20 20 259,99791 346,80305
Radyo, Televizyon ve Sinema (İngilizce) (%75 Burslu) TS-1 10 6 214,03742 275,56882
Radyo, Televizyon ve Sinema (İngilizce) (%50 Burslu) TS-1 20 3 214,95374 253,39518
İşletme ve Ekonomi  Fakültesi
Ekonomi (İngilizce) (Ücretli) TM-1 20
Ekonomi (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 15 9 216,60243 251,90692
Ekonomi (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 10
İşletme (İngilizce) (Ücretli) TM-1 20
İşletme (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 25 9 200,43278 288,47315
İşletme (İngilizce) (%75 Burslu) TM-1 25
İşletme (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 20
İşletme Yönetimi (Ücretli) TM-1 45
İşletme Yönetimi (Tam Burslu) TM-1 5 1 221,34471 221,34471
Pilotaj (İngilizce) (Ücretli) MF-4 27 4 239,01124 368,88619
Pilotaj (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 3 3 388,03243 438,54226
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce) (Ücretli) TM-1 25
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 20 20 247,22950 333,48635
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce) (%75 Burslu) TM-1 20 15 202,59341 242,06774
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 20
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) (Ücretli) TM-2 20 2 229,01821 253,58579
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) (Tam Burslu) TM-2 15 15 239,81103 331,16145
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) (%75 Burslu) TM-2 15 6 219,77556 238,04616
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu) TM-2 15
Uluslararası   İlişkiler (İngilizce) (Ücretli) TM-2 20
Uluslararası   İlişkiler (İngilizce) (Tam Burslu) TM-2 15 15 248,87884 296,06081
Uluslararası   İlişkiler (İngilizce) (%75 Burslu) TM-2 25 10 221,82393 240,26026
Uluslararası   İlişkiler (İngilizce) (%50 Burslu) TM-2 15
Uluslararası   İşletmecilik  (İngilizce) (Ücretli) TM-1 20
Uluslararası   İşletmecilik  (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 20 16 216,54511 234,61947
Uluslararası   İşletmecilik  (İngilizce) (%75 Burslu) TM-1 15
Uluslararası   İşletmecilik  (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 15
Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar  Fakültesi
Mimarlık (Ücretli) MF-4 20
Mimarlık (Tam Burslu) MF-4 5 5 327,11774 344,88922
Mimarlık (%75 Burslu) MF-4 5 5 284,78586 298,12040
Mimarlık (%50 Burslu) MF-4 10 10 217,11380 255,75966
Mimarlık (İngilizce) (Ücretli) MF-4 30 1 293,66461 293,66461
Mimarlık (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 15 15 313,56161 361,63670
Mimarlık (İngilizce) (%75 Burslu) MF-4 20 20 245,71050 305,50951
Mimarlık (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 50 10 212,25329 261,02803
Mühendislik    Fakültesi
Bilgisayar  Mühendisliği  (Ücretli) MF-4 36
Bilgisayar  Mühendisliği (Tam Burslu) MF-4 4 3 227,11039 236,35811
Bilgisayar  Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) MF-4 25
Bilgisayar  Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 20 18 200,20908 244,73377
Bilgisayar  Mühendisliği (İngilizce) (%75 Burslu) MF-4 20
Bilgisayar  Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 20
Elektrik - Elektronik Mühendisliği (Ücretli) MF-4 36
Elektrik - Elektronik  Mühendisliği (Tam Burslu) MF-4 4 4 223,28229 290,38252
Elektrik - Elektronik  Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) MF-4 25
Elektrik - Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 20 16 202,76002 284,34628
Elektrik - Elektronik  Mühendisliği (İngilizce) (%75 Burslu) MF-4 15 1 223,19507 223,19507
Elektrik - Elektronik  Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 20
Endüstri  Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) MF-4 25
Endüstri  Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 15 15 232,90537 278,55857
Endüstri  Mühendisliği (İngilizce) (%75 Burslu) MF-4 15 2 211,48938 224,15012
Endüstri  Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 25
Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) MF-4 25
Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 5 3 204,14242 267,12408
Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 5
İnşaat Mühendisliği  (İngilizce) (Ücretli) MF-4 20
İnşaat Mühendisliği  (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 15 15 247,16730 295,66161
İnşaat Mühendisliği  (İngilizce) (%75 Burslu) MF-4 20 12 223,55024 248,25586
İnşaat Mühendisliği  (İngilizce) (%50 Burslu) MF-4 20
Sağlık Bilimleri  Fakültesi
Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Ücretli) MF-3 36
Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Tam Burslu) MF-3 4
Acil Yardım ve Afet Yönetimi (İngilizce) (Ücretli) MF-3 15
Acil Yardım ve Afet Yönetimi (İngilizce) (Tam Burslu) MF-3 5
Acil Yardım ve Afet Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu) MF-3 10
Ergoterapi (İngilizce) (Ücretli) MF-3 15
Ergoterapi (İngilizce) (Tam Burslu) MF-3 3 3 312,53728 324,06696
Ergoterapi (İngilizce) (%75 Burslu) MF-3 2 2 256,32711 257,73565
Ergoterapi (İngilizce) (%50 Burslu) MF-3 5 2 226,86082 233,95806
Sağlık Yönetimi (İngilizce) (Ücretli) TM-1 15
Sağlık Yönetimi (İngilizce) (Tam Burslu) TM-1 7 7 261,63400 299,23685
Sağlık Yönetimi (İngilizce) (%75 Burslu) TM-1 5 1 214,37261 214,37261
Sağlık Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu) TM-1 8
Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu
Güverte (İngilizce) (Ücretli) YGS-1 30
Güverte (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 15 15 275,24784 309,49930
Güverte (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-1 20 20 252,29731 278,50800
Güverte (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-1 20 11 212,42104 251,76396
Ulaştırma ve Lojistik (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 25
Ulaştırma ve Lojistik (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 15 15 245,90725 268,29294
Ulaştırma ve Lojistik (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 15 15 223,86607 261,62149
Ulaştırma ve Lojistik (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 20 3 220,71569 223,32026
Hemşirelik Yüksekokulu
Ebelik (Ücretli) YGS-2 15
Ebelik (Tam Burslu) YGS-2 10 10 272,92550 287,15314
Ebelik (%75 Burslu) YGS-2 10 10 222,48994 261,04497
Ebelik (%50 Burslu) YGS-2 10 3 212,78673 237,24034
Hemşirelik (Ücretli) YGS-2 23 6 213,28884 227,43271
Hemşirelik (Tam Burslu) YGS-2 13 13 289,22603 328,36450
Hemşirelik (%75 Burslu) YGS-2 13 13 263,95397 287,07192
Hemşirelik (%50 Burslu) YGS-2 58 58 221,95560 261,56665
Uygulamalı Sosyal Bilimler Yüksekokulu
Bankacılık ve Finansman (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 10 2 220,78555 247,15638
Bankacılık ve Finansman (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 10 10 255,27556 287,06025
Bankacılık ve Finansman (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 15 15 220,80967 255,70006
Bankacılık ve Finansman (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 15
Gastronomi  ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (Ücretli) YGS-4 18 9 215,68530 245,16777
Gastronomi  ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-4 8 8 334,29048 373,53381
Gastronomi  ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-4 6 6 276,04459 294,82992
Gastronomi  ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-4 8 8 238,98275 291,91425
Konaklama  ve Turizm İşletmeciliği  (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 20 1 233,39305 233,39305
Konaklama  ve Turizm İşletmeciliği  (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 20 20 238,51491 313,28954
Konaklama  ve Turizm İşletmeciliği  (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 15 10 216,27782 234,63837
Konaklama  ve Turizm İşletmeciliği  (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 20
Muhasebe (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 20
Muhasebe (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 10 10 239,43979 279,58016
Muhasebe (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 5 1 217,10524 217,10524
Muhasebe (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 5
Pazarlama (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 20 1 233,68998 233,68998
Pazarlama (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 5 5 244,17722 246,88424
Pazarlama (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 5 1 237,03164 237,03164
Pazarlama (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 10
Yönetim  Bilişim Sistemleri (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 20 1 231,51578 231,51578
Yönetim  Bilişim Sistemleri (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 5 5 284,23572 343,72951
Yönetim  Bilişim Sistemleri (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-6 10 10 223,62904 255,77402
Yönetim  Bilişim Sistemleri (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 10

2 YILLIK

Yüksekokul Program Adı Puan

Türü
Kon. En Küçük

Puan
MYO Adalet (Ücretli) YGS-3 30 175,33404
MYO Adalet (Tam Burslu) YGS-3 6 301,03055
MYO Adalet (%75 Burslu) YGS-3 9 265,48231
MYO Adalet (%50 Burslu) YGS-3 15 206,92763
MYO Bankacılık ve Sigortacılık (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 10
MYO Bankacılık ve Sigortacılık (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 10 216,63486
MYO Bankacılık ve Sigortacılık (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 10 176,79286
MYO Bilgisayar  Operatörlüğü (İngilizce) (Ücretli) YGS-1 10
MYO Bilgisayar  Operatörlüğü (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 5 325,85000
MYO Bilgisayar  Operatörlüğü (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-1 10
MYO Bilgisayar  Programcılığı (İngilizce) (Ücretli) YGS-1 10 331,00000
MYO Bilgisayar  Programcılığı (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 10 354,15000
MYO Bilgisayar  Programcılığı (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-1 10 185,60060
MYO Elektronik   Teknolojisi  (İngilizce) (Ücretli) YGS-1 10 362,50000
MYO Elektronik   Teknolojisi  (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 5 238,10520
MYO Elektronik   Teknolojisi  (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-1 10 282,15000
MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İngilizce) (Ücretli) YGS-4 10 189,93619
MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-4 10 235,51576
MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-4 10 174,66822
MYO İşletme Yönetimi (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 10 284,40000
MYO İşletme Yönetimi (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 10 193,21237
MYO İşletme Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 10
MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 10
MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 5 198,01130
MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 10 188,17521
MYO Otomotiv  Teknolojisi  (İngilizce) (Ücretli) YGS-1 9
MYO Otomotiv  Teknolojisi  (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-1 1 294,20000
MYO Pazarlama (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 10 260,24389
MYO Pazarlama (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 5 200,25680
MYO Pazarlama (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 10 176,02441
MYO Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İngilizce) (Ücretli) YGS-5 20 184,84609
MYO Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İngilizce) (%75 Burslu) YGS-5 5 237,13900
MYO Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-5 5 210,74559
MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği (İngilizce) (Ücretli) YGS-6 10 197,09055
MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği (İngilizce) (Tam Burslu) YGS-6 10 215,01403
MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği (İngilizce) (%50 Burslu) YGS-6 10 181,52107
Sağlık MYO Ameliyathane Hizmetleri (Ücretli) YGS-2 18 175,58841
Sağlık MYO Ameliyathane Hizmetleri (Tam Burslu) YGS-2 2 220,02662
Sağlık MYO Anestezi (Ücretli) YGS-2 18 207,07743
Sağlık MYO Anestezi (Tam Burslu) YGS-2 2 306,02176
Sağlık MYO İlk ve Acil Yardım (Ücretli) YGS-2 10 227,48024
Sağlık MYO İlk ve Acil Yardım (Tam Burslu) YGS-2 2 339,50000
Sağlık MYO İlk ve Acil Yardım (%75 Burslu) YGS-2 2 328,35000
Sağlık MYO İlk ve Acil Yardım (%50 Burslu) YGS-2 6 245,77559
Sağlık MYO Radyoterapi (Ücretli) YGS-1 18 161,22272
Sağlık MYO Radyoterapi (Tam Burslu) YGS-1 2 269,64412
Sağlık MYO Sağlık Kurumları İşletmeciliği (Ücretli) YGS-6 18
Sağlık MYO Sağlık Kurumları İşletmeciliği (Tam Burslu) YGS-6 2 240,15006
Sağlık MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Ücretli) YGS-3 18 188,85905
Sağlık MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Tam Burslu) YGS-3 2 284,86804
Sağlık MYO Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli) YGS-1 18 187,72608
Sağlık MYO Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Tam Burslu) YGS-1 2 280,68349
Sağlık MYO Yaşlı Bakımı (Ücretli) YGS-2 18
Sağlık MYO Yaşlı Bakımı (Tam Burslu) YGS-2 2 202,51134

Son Güncelleme: 06.07.2015 16:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.