Genç futbolcular sağlık kontrolünde

Genç futbolcular sağlık kontrolünde
Futbolcularımız; Emre Bilgin, Emirhan İlkhan ve Kartal Kayra Yılmaz, Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde sağlıklarını kontrol etti.

Beşiktaş'ın açıklaması şöyle;

Futbolcularımız; Emre Bilgin, Emirhan İlkhan ve Kartal Kayra Yılmaz, Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde sağlıklarını kontrol etti.

Futbolcularımız detaylı kan testlerinden geçmiştir; Ortopedi, dahiliye, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildiler. Sağlık kontrolleri akciğer ve egzersiz testleri ile desteklendi.

Emre Bilgin, 26 Şubat 200'te İstanbul'da doğdu. 9 yaşında Bayrampaşa Demirspor'da oynamaya başlayan Emre, bir yıl sonra Beşiktaş'ın dikkatini çekti ve 20 top karşılığında Siyah Beyazlı takımın altyapısına transfer oldu. Akademinin dikkat çeken isimlerinden olan genç, Ağustos 2020'de profesyonel sözleşme imzaladı. Haziran 2023'e kadar sözleşmesi bulunan 18 yaşındaki kaleci ayrıca 15 yaş altı takımlarında da formagiydi.Ülke, U16, U18 ve U19. 1.88 boyunda olan ve sol ayağını kullanan Emre, bu yıl Vietnam U19'un kalesini üç kez savundu ve henüz gol yemedi.

Emirhan İlhan, 1 Haziran 200'te İstanbul'da doğdu. 2013 yılında Florya 1923 Spor'da forma giyen Emirhan, 2014 yılında Beşiktaş altyapı antrenörlerinin odağını Siyah Beyaz takıma kaydırdı. Alt yaş gruplarındaki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Emirhan'ın asıl pozisyonu orta saha oyuncusu. 17 yaşındaki oyuncu, Antalyaspor'a karşı sağ kanatta oynamak zorunda kalmasına rağmen performansıyla herkesin beğenisini kazandı.

İlk profesyonel tecrübesini Antalyaspor Muharebesi'nde yaşayan Emirhan, performansıyla övgü topladı.

16 yaş altı ve 18 yaş altı milli takımlarında forma giyen Emirhan'ın Beşiktaş ile Haziran 2023'e kadar sözleşmesi bulunuyor. Ocak 2021'de Beşiktaş'ta profesyonel olan 17 yaşındaki yıldız adayı, "Yapamam. İçeri girmek için ne kadar heyecanlandığımı ifade edin. 8 yaşımdayken seçmeler için tesisler. Bugün de aynı heyecanla bir futbolcu olarak hayatımın en önemli adımını atıyorum. Artık Beşiktaşımızdan profesyonel bir futbolcuyum. Bu gömlek için elimden geleni yapacağım. Beşiktaş hayattır, Beşiktaş hayattır” dedi.18 yaşındaki orta saha oyuncusu Kasım 2000 tarihinde İzmit'te dünyaya geldi. Kocaeli Kağıtspor şehrinde oynamaya başlayan Kartal Kayra Yılmaz, 2012 yılında amatör olarak Beşiktaş'a taşındı.

Kartal Kayra Yılmaz, sırasıyla Beşiktaş U14, U15, U16, U17, U19 ve U21'de forma giymektedir. 18 yaşındaki oyuncu, siyah-beyazlı takımın formasıyla 126 maçta forma giydi ve 7 gol atarken başarı gösterdi.

Beşiktaş ile 31 Mayıs 2020'ye kadar sözleşmesi bulunan Kartal Kayra Yılmaz, geçtiğimiz sezon ilk kez A takımında Altınordu ile oynanan hazırlık maçında forma giydi.Bütün bu ve benzeri konularda sizlere bilgi sağlayabilir. Detaylı bilgiye ilgili web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: