Sinan Oğan Kararını Verdi Mi? İşte Sinan Oğan'ın Desteklediği Aday!

Sinan Oğan Kararını Verdi Mi? İşte Sinan Oğan'ın Desteklediği Aday!
28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur oylaması öncesi Sinan Oğan, hangi adaya destek vereceğini açıkladı. Oğan, Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldı.

ürkiye 28 Mayıs'ta cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur oylaması için sandık başına gitmeye hazırlanırken ilk turda yüzde 5'in üzerinde oy alan Sinan Oğan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı mı yoksa Kemal Kılıçdaroğlu'nu mu destekleyeceği merak konusuydu. Sinan Oğan kararını canlı yayında açıklıyor...

İşte Oğan'ın açıklamasından satır başları...

- ATA ittifakının adayı olarak 5.2 oy alarak ikinci tur üzerinde etkili bir konuma ulaştık...

- Seçmenin bize olan teveccühleri için teşekkür ederim...

- Maalesef bazı kesimler oy oranımızı şaşırarak izliyor. Oysa görmezden geldikleri ciddiye almadıkları durum şuydu: Biz 3 yıldır seçime hazırlanıyorduk, seçmeni küçümseyen onları tesadüfi oyları olarak gören bize değil başka adreslere yazmaya çalışanlara dikkatle takip etmelerini öneriyoruz.

- Güç birliği bu başarıyı getirmiştir. Bizim almayı beklediğimiz oy oranı yüzde 9-16 bandındaydı. Ancak Muharrem İnce'ye karşı başlatılan kampanyanın ardından son 3 günde bize karşı başlatılan linç kampanyası sonucu oylarımız azaldı. 

- Plana sadık kaldık, birçok hedefimize ulaştık. Bu seçimlerin toplumun önüne koyduğumuz amaç ve hedefler açısından değerlendirdiğimizde Türk milliyetçiliği ve Atatürkçülüğü ülkenin gündemi haline getirdik. HDP üzerinden oluşturulan kilit parti durumunu Türk milliyetçilerini kilit haline getirdik.

- Seçimlerin ikinci tura kalmasını sağlamakla birlikte ikinci turun da belirleyicisi olduk. 

– Türkiye kritik bir dönemeçten geçmektedir. Temel konulardan biri sığınmacılar ve kaçaklar konusudur. İkincisi Türkiye’deki deprem gerçeğidir. Bir an önce kolları sıvamamız gerektedir. Üçüncüsü iç ve dış dinamiklerin sebep olduğu ekonomik sorunlardır. Dördüncü temel konu ise, terör eylemlerine yönelik istikrarlı bir mücadelenin devam ettirilmesidir.

- Bugün geldiğimiz noktada daha güçlü hükümet ve cumhurbaşkanlığının aynı ittifakta olması gerekir. Cumhur İtitfakı Meclis'te çoğunluğu sağlamıştır. Millet İtitfakı ise gerekli başarıyı sağlayamamıştır. 

-  Kararımız şahsımıza değil, milletimize yönelik kazanımlar temelinde olmuştur. 

- 28 Mayıs 2023 tarihinde cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Cumhur İttifakı'nın adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldım. 

İNTERNETHABER