HDP Elazığ mitinginin tamamı!HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Elazığ'da konuştu!

HDP Elazığ mitinginin tamamı!HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Elazığ'da konuştu!
VİDEO-HDP HDP Elazığ mitinginin tamamı!HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Elazığ'da konuştu!..HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Elazığ mitinginde konuştu
VİDEO-HDP Elazığ mitingi!Selahattin Demirtaş Elazığ'da konuştu..HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Elazığ mitinginde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Siirt mitinginde gösterdiği Kürtçe Kuran meali ile başlayan tartışma sürüyor. Elazığ mitinginde konuşan Demirtaş, "Tek bir kişiye bile dağıtmamışlar. Cumhurbaşkanı’nın mitingine yetiştirmişler. Sana o kitabı reklam yapmak için mi göndermiş? Haddini bileceksin. O Kuran-ı Kerim’e saygı yapacaksan reklamı bırak. Kuran’ı rakiplerine karşı kullanmayı bırak. Kuran-ı Kerim’i parti mitinginde kullanıyor. Diyanet’in sesi çıkmıyor. İslam yoksuldan, ezilenden yanadır." dedi.

"BARAJI AŞAR VE KAZANARIRSAK..."

Biz barajı aşar ve kazanırsak bu ülkenin barışı, huzuru için çalışacağız. Ülkenin birliği içinde adaleti sağlamak için çalışacağız. Biz ne geçmişte ne gelecekte kirli pazarlıklar içinde olmadık. Asla halkımızı zora sokacak kirli çetelerle işbirliği yapmadık ama kimin yaptığını izliyoruz, görüyoruz.

ASLA ÇÖZÜM, BARIŞ SÜRECİNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"
Demirtaş çözüm ve barış sürecinde asla vazgeçmeyeceklerini belirterek, "Öncelikli hedefimiz, barış olacak. Dağlarımızda kurşun sesi değil. Kuş sesi olsun. Dağlarımızda ölüm korkusu değil. Bahar havası olsun istiyoruz. Ve bunu inşallah en kısa sürede sağlayacağız asla çözüm, barış sürecinden vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

"DEVLETİN PARASI İLE MİTİNG YAPIYORLAR"
Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'nun devletin parasıyla miting yaptığını, devletin uçağıyla mitinglerine gittiğini öne sürerek, "Adaletsiz bir seçim yarışı içerisinde kampanyayı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanı bir yandan onun küçüğü bir yandan devletin bütün imkanlarını sonuna kadar kullanıyorlar. Devletin parası ile miting yapıyorlar. Dün burada miting yaptı. Ben sormak işitiyorum, Sayın Davutoğlu, dün Elazığ'da yaptığın mitingi kendi partinin parası ile mi devletin parası ile mi yaptın açıkla bunu yav. Her yere Başbakanlık uçağı ile gidiyorsun. Başbakanlık uçağı ile parti çalışması yapmak hem suç hem de haramdır. Kul hakkıdır. Kul hakkı yiyorsunuz" dedi.

"CUMHURBAŞKANI'NA DA BAŞBAKAN'A DA HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ"
Demirtaş Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın yaptığı mitinglerde harcanan paralarda kendi paylarının yani ödedikleri vergilerin bulunduğunu belirterek, "Biz hakkımız helal etmiyoruz. Bizim hakkımız var bindiğin uçakta. Yaptığın mitingde harcadığın parada bizim payımız var. HDP'lilerin payı var. Helal etmiyoruz sana. Bu dünyada da öbür dünyada da helal etmiyoruz. Ne cumhurbaşkanına ne de Başbakana. Bu ülkede hepimiz vergi veriyoruz kardeşim. 320 trilyon devlet sana bu seçim için zaten harca diye para vermiş yav. Onu da harcamıyorlar. Cumhurbaşkanı bir yandan, Başbakan öbür yandan ülkenin bütün kaynaklarını seçim için harcıyorlar. Valiler, kaymakamlar zaten AKP'nin memuru, il başkanı. Valilerin kendisi AKP'ye miting düzenliyor" dedi,

"BİNGÖL'DEYDİ 4 KİŞİYİ İNFAZ ETTİRDİM DEMEDİ, DİYEMEDİ ÇÜNKÜ YALANCI BİR BAŞBAKAN"
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün Bingöl'de Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e yönelik silahlı saldırıyla ilgili konuşmasına değinen Demirtaş, "Dün Bingöl'deydi. Bingöl ile ilgili bir yalanını hatırlatayım. Biliyorsunuz orada bir emniyet müdürü suikasta uğradı. Hemen çıkıp açıklama yaptı başbakan. Dedi ki: “Ben talimat vermişim o alçakları derhal bulup cezalandıracaklar." İki saat sonara da 4 kişinin öldürüldüğü haberi geldi. Çıktı açıkladı. İşte dedi benim talimatım ile alçaklar cezalarını çektiler buldular. Sonra ortaya çıktı ki. O 4 kişini suikast ile hiçbir ilgisi yok. İnfaz edilmişler infaz. Dün Bingöl'deydi 4 kişiyi infaz ettirdim demedi, diyemedi. O yalana nasıl sığınmış çıkıp Bingöl halkından özür dileyemedi. 4 kişiyi nasıl infaz talimatı verdiğini orada söyleyemedi. Çünkü yalancı bir başbakan. Yalancı yav. Yalana alışmışlar" diye konuştu.

"10 BİN TANE YENİ KURAN-I KERİM MEALİ BASTIK DİYOR. DÜN BENİ DOĞRULADILAR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Siirt mitinginde gösterdiği Kürtçe Kuran meali ile başlayan tartışmaya değinen "Dün Diyanet İşleri Başkanlığı sözde beni yalanlayan açıklama yapmış. Şimdi Diyanet İşleri Başkanlığı 10 bin tane yeni Kuran-ı Kerim meali bastık diyor. Dün beni doğruladılar aslında. Halka dağıtmamışlar henüz. Basmışlar doğru. Ama depodadır. Tek bir kişiye bile dağıtmamışlar. Cumhurbaşkanı'nın mitingine yetiştirmişler. Allahü teala o kitabı sana reklam yapmak için mi göndermiş? Haddini bileceksen sen bil önce. O Kuran-ı Kerim'e saygılı olacaksan önce reklamı bırak. Muaviye gibi reklam yapmayı Kuran'ı rakiplerine karşı kullanmayı bırak. Kuran-ı Kerim'i parti mitinginde kullanıyor. Diyanet'in sesi çıkmıyor. Çünkü kendisi göndermiş. İslam yoksuldan, ezilenden yanadır. Hırsızdan yana, zalimden yana olamaz. Diyanet de zalime, hırsıza sessiz kalarak din hizmeti üretmez. Bunun değişmesi lazım" dedi.

GERGİNLİK YAŞANDI
Selahattin Demirtaş'ın konuşmasını bitirip alandan ayrılmasından sonra slogan atarak PTT Meydanı'na gelen HDP'lilere bir grup Ülkücü, Bozkurt işareti yaptı. Bunun üzerine iki grup arasında yaşanan gerginlik polisin araya girmesiyle büyümeden önlendi.