Eski içişleri bakanı Muammer Güler felç oldu son sağlık durumu

Eski içişleri bakanı Muammer Güler felç oldu son sağlık durumu
Eski içişleri bakanı Muammer Güler felç oldu son sağlık durumu?AK Parti Mardin milletvekili ve aynı zamanda eski içişleri bakanı Muammer Güler'in felç olduğu belirtiliyor.
 Eski içişleri bakanı Muammer Güler felç oldu son sağlık durumu?AK Parti Mardin milletvekili ve aynı zamanda eski içişleri bakanı Muammer Güler'in felç olduğu belirtiliyor.

AKP Mardin Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgiye göre Muammer Güler kısmi felç geçirdi. Yolsuzlukla suçlanan 4 bakandan biri olan Muammer Güler’in son TBMM Genel Kurulu’nda saçlarının iyice beyazladığı görülmüştü.

MUAMMER GÜLER KİMDİR?

Muammer Güler, 21 Mart 1949 tarihinde dünyaya geldi. İlk, orta  ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayarak 1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İlk kamu görevine 4 Mart 1973 tarihinde Balıkesir'de maiyet memuru olarak başladı. Sırasıyla Denizli, Çal İlçesi kaymakam vekilliği, Pehlivanköy, Horasan kaymakamlıklarında bulunduktan sonra İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürlüğü’ne atandı. İçişleri Bakanlığı’nda şube müdürü, daire başkanı, personel genel müdür yardımcısı ve personel genel müdürü görevlerinde bulundu. Muammer Güler, Personel Genel Müdürü iken 29 Ocak 1992 tarihinde Niğde Valiliği’ne atandı. Daha sonra 27 Eylül 1993 tarihinde Kayseri Valiliği'ne ve 6 Temmuz 1994 tarihinde Gaziantep Valiliği'ne atandı. Bu görevini sürdürürken 28 Temmuz 2000 tarihinde Samsun Valiliği'ne atandı. 30 Ocak 2003 tarihinde İstanbul Valiliği'ne atanarak 17 Şubat 2003 tarihinde görevine başladı. 12 Mayıs 2010 Valiler Kararnamesiyle Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na atandı. 7 Mart 2011 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekili olmak amacıyla görevinden istifa etti. 24. Dönem Mardin Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi olarak görev yaptı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onur Üyeliği görevinde bulundu. Matematik öğretmeni Neval Hanım'la 1977 yılında evlendi. Muammer Güler çiftinin Barış ve Burcu adlarında iki çocuğu bulunmaktadır. 24 Ocak 2013'te yapılan kabine revizyonu ile İdris Naim Şahin'in yerine İçişleri Bakanlığı'na getirilmiştir. Muammer Güler, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında "rüşvet, görevi kötüye  kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve kaçakçılık" suçlarını işlediği iddiasıyla" hakkında soruşturma açılan 4 bakan arasında yer aldı. Oğlu Barış Güler bu soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra 25 Aralık tarihinde bakanlık görevinden istifa etti. Hakkında cezai soruşturma açılabilmesi için TBMM'ye fezlekeler sunuldu. Mecliste 5 Mayıs 2014'te bu amaçla kurulan komisyon 5 Ocak 2015'e kadar çalışmalarını sürdürdü ve bakanların Yüce Divan'a gönderilmemesi yönünde karar aldı. Mecliste yapılan oylama sonucu bakanların Yüce Divan'a gitmemeleri yönünde karar çıktı.  Muammer Güler'in oylamasında 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyu kullanıldı.