AK PARTİ Kütahya mitingi kesintisiz webden izle!Davutoğlu halka hitap ediyor

AK PARTİ Kütahya mitingi kesintisiz webden izle!Davutoğlu halka hitap ediyor
AK PARTİ Kütahya mitingi kesintisiz izle!Davutoğlu halka hitap ediyor..Başbakan Ahmet Davutoğlu Kütahya'da düzenlenen mitingde halka hitap ediyor.Mitingi canlı olarak izleyebilirsiniz.
 AK PARTİ Kütahya mitingi kesintisiz izle!Davutoğlu halka hitap ediyor..Başbakan Ahmet Davutoğlu Kütahya'da düzenlenen mitingde halka hitap ediyor.Mitingi canlı olarak izleyebilirsiniz.AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Don haberi gelir gelmez gerekli talimatları verdim, buraya gelmeden önce de imzayla uygulamaya koyduk. 5 milyon Türk lirası dondan zarar gören Burdurlu çiftçilere geliyor, talep ettikleri kadar" dedi.

Davutoğlu, Burdur'da Ak Parti mitinginde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun matematik, istatistik bilmediğini, insanların gözüne baka baka yalan söylediğini ifade etti.

Davutoğlu, "Diyor ki bin liranın altında 8 milyon emekli var Türkiye'de, senin zamanındaydı o fakirlik, şimdi ispat etsin. Bin liranın altında Türkiye'de 8 milyon emekli olduğunu ispat etsin ben bu koltuğu bırakırım ama ispat edemezse ona derim ki sen yalancısın milleti kandırma. Son yaptığımız, emeklilere yaptığımız 100 lira seyyanen zamdan sonra sadece bazı özel emekli kategorilerinde, yaklaşık 1 milyon 200, 300 bin kadar emeklimiz bin liranın altında, hepsi bin liranın üzerinde. Millete gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Diyor ki 200 liranın altında 17 milyon kişi yaşıyor. Sen hangi devirde yaşıyorsun? Türkiye 2002'de değil" diye konuştu.

Davutoğlu, beyi vefat etmiş 370 bini aşkın hanıma her 2 ayda bir 500 lira verdiklerini, üniversitede okuyan öğrencilere de 330 lira burs verdiklerini hatırlattı. 

"Al bir Kemal'i vur öbür Kemal'e"

Bugün engellilerle buluştuklarını belirten Davutoğlu, engellilerin eskiden dışarıya çıkmaya çekindiğini, bu sabah engellilerin AK Parti Genel Merkezi'ne geldiğini, başlarının dik olduğunu kaydetti.

Davutoğlu, "Artık devlet engellilerin her birine tek tek sahip çıkıyor. Engellilerin annelerine özel yardım yapıyoruz. Eğer ihtiyaç sahibiyse ihtiyaçları karşılandığı gibi ayrıca tatil yapsınlar diye özel bakım elemanı gönderiyoruz ailelere, aileler tatil yapabiliyorlar. Bunların anlayamadığı o, artık Türkiye Cumhuriyeti devleti müşfik bir devlet, şefkatli ve kudretli bir devlet, vatandaşını kimseye muhtaç etmez" şeklinde konuştu.

İktidara geldiklerinde çiftçilere verilen bütün desteklerin kesilmiş olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Desteği Kemal Derviş kesti. Kemal Dervişi tekrar göreve çağırıp akıl hocası ilan eden kim? Kemal Kılıçdaroğlu. Al bir Kemal'i vur öbür Kemal'e" dedi.

"5 milyon lira dondan zarar gören Burdurlu çiftçilere verilecek"

İktidara geldiklerinde 1 milyon 8 milyon lira tutarında tarımsal destek olduğunu, şu anda ise yılda 10 milyar lira tarımsal destek, sulama ve hayvancılık alanında faizsiz kredi verdiklerini dile getiren Davutoğlu, "Burdurlu çiftçilerimize buradan müjde vermek istiyorum. Don haberi gelir gelmez gerekli talimatları verdim. Buraya gelmeden önce de imzayla uygulamaya koyduk. 5 milyon Türk lirası dondan zarar gören Burdurlu çiftçilere geliyor, talep ettikleri kadar. Bugün Valiliğimize ulaştı. Bizimle Kılıçdaroğlu ve diğerleri arasındaki fark şu, onlar 'cağız, ceğiz' sırasıyla konuşurlar, bir zaman gelecekte yapacağız, biz ise 'yaptık, yapıyoruz' sırasıyla konuşuruz" ifadesini kullandı.

Esnafın şartlarının iyileştirilmesi için her türlü çabayı gösterdiklerini, yüzde 45-46 olan esnaf faiz yükünü yüzde 4-5'e kadar, yeni işe başlayanlar için ise faizsiz krediye kadar düşürdüklerini belirten Davutoğlu, şöyle devam etti:

"2002'de Türkiye'de bir yılda 91 bin otomobil satılmıştı, geçen sene 587 bin otomobil satıldı. Cep telefonu 23 milyondu, şimdi 72 milyon. İktidara geldiğimizde Burdur'da sadece 1 ambulans vardı. Şimdi 32 ambulans var. Türkiye'de 611 ambulans vardı, şimdi 4 bin 387 ambulans. Türkiye'de 757 hastane inşa ettik. Türkiye'nin her yerinde hastanelere bütün vatandaşlarımız hiçbir fark olmadan gidebiliyor."