AK PARTİ MURADİYE GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ - VAN HABERLERİ

AK PARTİ MURADİYE GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Muradiye ilçesinde yapılan kongreyle AK Parti Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı’na Selçuk Yay seçildi.
Başkale, Çatak, Bahçesaray ve Gürpınar kongrelerinin ardından AK Parti Muradiye Gençlik Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi de gerçekleştirildi. Muradiye Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen kongreye Van eski Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, İl Başkan Yardımcısı Adnan Yörük, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Çoban, milletvekili aday adayları ile çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede divan heyetinin oluşturulmasının ardından, protokol konuşmalarına geçildi.

Mevcut ilçe gençlik kolları başkanı Selçuk Yay ve ilçe başkanı İbrahim Vanlı, İl Başkan Yardımcısı Adnan Yörük ve eski milletvekili Kayhan Türkmenoğlu’ndan sonra bir konuşma yapan AK Parti Van İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban, kurucu genel başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere verdiği öneme değindi. Gençlik kolları olarak çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini ifade eden Başkan Çoban, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin yeniden tarih yazacağını söyledi.

Başkan Çoban'ın konuşmasının ardından tek liste halinde gidilen seçimde, mevcut Gençlik Kollar Başkanı Selçuk Yay yeniden seçildi.