TEOG BİRİNCİLERİNE TABLET - VAN HABERLERİ

TEOG BİRİNCİLERİNE TABLET - VAN HABERLERİ
Van’ın İpekyolu Kaymakamı Sabri Uzun, Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) Sınavı’nda 120 sorunun tamamını doğru yapan öğrencilere tablet bilgisayar hediye etti.
Van genelinde 27, İpekyolu ilçesinde ise 18 öğrenci Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) Sınavı’nda 120 sorunun tamamını doğru yaparak Türkiye birincileri arasında yerini aldı. İpekyolu ilçesinde TEOG Sınavı’nda tam puan alan öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ve okul müdürleriyle Kaymakam Uzun’u makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Sabri Uzun, öğrencilerin başarısının kendilerini gururlandırdığını belirtti. Öğrencileri tebrik eden Kaymakam Uzun, onlara birer tablet bilgisayar hediye etti.

TEOG birincisi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ortaokulu öğrencisi Kader Taşkın, başarısının düzenli çalışmaya ve öğretmenlerinin desteğine bağladı. Taşkın, “Sorular bence kolaydı. Düzenli ve konu tekrarları yaparak günde 5-6 saat çalıştım. Beş kardeşiz ve en büyükleri benim. Babam Irak’ta inşaat işinde çalışıyor. Annem ve dayım bizimle ilgileniyor” dedi.

TOBB Ortaokul Müdür Yardımcısı Fehmi Tanrıkulu ise, Kader’in hem başarı hem de davranış olarak örnek öğrencilerinden biri olduğunu belirterek, “Kader’in 6. sınıftan beri derslerine giriyorum. Birlikte planlı bir şekilde çalıştık. Tüm kaynakları getirttik. Kardeşleri de aynı şekilde çalışkandır. Kader’i sadece TEOG Sınavı’na değil, gelecekteki hayatını etkileyecek tüm sınavlara hazırlıyoruz. Kendisi fizikçi olmak istiyor, bilim adamı olmak istiyor. Biz de onu o şekil yetiştirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.