ÖĞRENCİLERDEN PROJE BAŞARISI - VAN HABERLERİ

ÖĞRENCİLERDEN PROJE BAŞARISI - VAN HABERLERİ
Van’ın İpekyolu ilçesindeki İMKB Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı proje, TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Van Bölge Yarışması’nda birinci seçilerek Ankara’ya gönderildi.
İMKB Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 22 proje arasından seçilen 2 proje, TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Van Bölge Yarışması’nda sergilendi. Matematik alanında okul müdür yardımcısı ve aynı zamanda matematik öğretmeni Tuğba Tuğ Karoğlu rehberliğinde 11. sınıf öğrencisi Afra Tunçtürk tarafından hazırlanan ‘Müzik ve Matematiğin Logaritmik Ritmi’ projesi dereceye giremezken, bilgisayar dalında biyoloji öğretmeni Harun E. Kızılyıldız rehberliğinde 11. sınıf öğrencileri Ayşe Ateş ve Gülistan Kaya tarafından hazırlanan ‘Süper Bilgisayarımız Dersliklerimizdeki Akıllı Tahtaların Yüksek Başarılı İşlemlerde Kullanılması’ projesi ise alanında birinci geldi.

Bilgisayar alanında birinci olarak seçilen projelerinin Ankara’da bölgeyi temsil edecek olmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden İMKB Fen Lisesi Müdürü Nemci Akın, “Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize, okulumuzu böylesine güzel temsil ettikleri için çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca hem okulumuzu hem de Van bölgesini Ankara’da temsil edecek olan Sayın Harun Kızılyıldız, Ayşe Ateş ve Gülistan Kaya’yı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Öğrencilerimizin Ankara’dan da birincilikle dönerek bizleri gururlandıracaklarından eminim” dedi.