İPEKYOLU’NDA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ - VAN HABERLERİ

İPEKYOLU’NDA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ - VAN HABERLERİ
Van’ın İpekyolu Belediyesi eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında belediye çalışanlarına kadın sağlığıyla ilgili broşür ve mor fular dağıttılar.
İpekyolu Belediyesi Kadın Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle hazırladığı etkinliklere başladı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak İpekyolu Belediyesi eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser, belediye binası içinde bulunan birimleri tek tek gezerek çalışanların Kadınlar Günü’nü kutladılar. Bidav ve Keser, kadın çalışanların gününü kutlarken, aynı zamanda Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından hazırlanan sağlık bilgilendirme broşürü, karanfil ve mor fular dağıttılar. Ardından bir açıklama yapan İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Aygül Bidav, kadınların bugün birçok yerde şiddete maruz kaldığını ve öldürüldüğünü belirterek, “Bu şiddetin önüne geçecek olan kadının kendi mücadelesidir. Kadın kendi özgürlüğü için erkek egemen zihniyete karşı mücadelesini geliştirmelidir. Bu mücadelenin başarıya ulaştığını, bugün Kobani de görüyoruz. Arin’lerin, Zilan’ların erkek sistemine karşı efsanevi direnişi bütün kadınlar için örnek teşkil edecek bir mücadele biçimidir" dedi.

İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser ise, başta Kürt kadını olmak üzere tüm kadınların gününü kutladı. Bir toplumun özgür olmasının kadınların özgür olmasıyla ancak mümkün olduğunu belirten Keser, "Belediyemizde 14 müdürlük bulunmakta. Bunların 7'si kadınlardan oluşmaktadır. Hayatın her alanında kadınların bulunması önemlidir"
diye konuştu.