İPEKYOLU BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU - VAN HABERLERİ

İPEKYOLU BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU - VAN HABERLERİ
Van’ın İpekyolu Belediyesi bünyesinde Sağlık İşleri Müdürlüğü kuruldu.
Açıklamalarda bulunan İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Elvan Gezici, ilçenin sağlık sorunlarına çözüm bulmak için çabalayacaklarını söyledi. İpekyolu ilçesinin bazı illerden büyük olduğuna dikkat çeken Gezici, "İlçemizde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da problemler var. İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak kısa ve uzun vadeli iki ayrı çalışma programı hazırladık. İleri sosyal hizmet çalışması olarak mobil sağlık hizmeti çalışmamız olacak ve bu çalışmayla mahallerimizde sağlık taramaları yapacağız. Halkın sağlığını ilgilendiren bütün alanları kapsayacak şekilde denetimlerimiz olacaktır.

Gıda, güzellik merkezleri, toplu yaşam alanları gibi alanlara yönelik olacaktır. Bu denetimlerde mevzuat neyi gerektiriyorsa tavizsiz uygulanacaktır. Dere yatakları, katı atık alanları, pis koku yayan alanların tespiti yapılıp resmi yazı ile ilgili makamlara ulaştıracak ve sonraki süreci yakından takip edeceğiz. Madde ve alkol bağımlılarına yönelik çalışmalarımız olacak ve bunu çok önemsiyoruz. Bulunan ilgili bütün kurumlarla ortak çalışma yürüteceğiz. Personelimize yönelik sağlık taramalarımız olacak. Sokakta başıboş hayvanlara yönelik aşı çalışmalarımız olacak" şeklinde konuştu.

Sağlık alanında yürütecekleri çalışmaların sadece bunlarla kalmayacağını da sözlerine ekleyen Gezici, şu an proje aşamasında olan birçok çalışmanın bir bir hayata geçirerek halkla paylaşacaklarını kaydetti.