Van Gürpınar'da Göçer Kavgası; 6 Yaralı!

Van Gürpınar'da Göçer Kavgası; 6 Yaralı!
Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Arkboyu mahallesi yakınlarında ikamet eden göçerler arasında çıkan kavgada, 3’ü kadın 6 kişi yaralandı.
Yazın bohçacılık yapmak amacıyla Mardin'den geldikleri belirtilen ve Gürpınar'ın Arkboyu mahallesi yakınlarındaki çadırlarda kalan göçerler arasında emanet aldığı otomobilin lastiğinin patlamasına neden olan ve parasını ödemeyi kabul etmeyen bir kişi ile araç sahibi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu ailelerin de katılması üzerine kavga büyüdü.

Taş, sopa ve av tüfeğinin kullanıldığı kavgada, F.U. (28) ve H.U. (17) vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden saçmalar, Ü.A. (28), H.U. (18), Ş.G. (25) ve N.U. (10) da sopa darbeleriyle yaralandı. Kavga, çevredekilerin bilgi vermesi üzerine olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri tarafından bastırıldı. Yaralılar, bölgeye sevk edilen ambulanslarla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.