SAADET PARTİSİ'NDEN GÜRPINAR ESNAFINI ZİYARET - VAN HABERLERİ

SAADET PARTİSİ'NDEN GÜRPINAR ESNAFINI ZİYARET - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Saadet Partisi (SP) Van eki Milletvekili Fethullah Erbaş ve Van Milletvekili Adayı Özay İlhan, Gürpınar esnafını ziyaret etti.
Seçim çalışmaları kapsamında çalışmaları sürdüren SP heyeti, Gürpınar esnafını ziyaret etti. Ziyarete Van eski Milletvekili Fethullah Erbaş, Van Milletvekili Adayı Özay İlhan ve bir çok partili katıldı. Ziyaret esnasında esnafla konuşan İlhan: “Bu gidişatı değiştirecek olanlar sizlersiniz. Bir araya gelip bu oyunu bozmamız lazım.

Gürpınar esnafımıza diyoruz ki; gelin yaşanabilir bir Gürpınar’ı yeniden kuralım. Adil düzeni yeniden inşa edelim. İşçi, memur, emekli, engelli kardeşlerimize sesleniyorum; Gürpınar’ın dertleriyle ilgilenecek vekillerimiz yok. Sıkıntılarınızı biliyorum, faizsiz kredi verelim diyorum. Memur kardeşlerime sesleniyorum.

Sen yıl içinde yüzde 2,5’e mi yoksa yüzde 50 zamma mı razısın. Modern köle yapılan taşeron işçilerimize sesleniyorum. Gelin bir olalım. Hepinizi kadroya alalım. Bunları yapmak görünüşte zor gibi gözüküyor ama zor değil. İktidar kaynağı nereden bulacağımızı soruyor. Son 12 yılda 600 milyar lira faiz ödendi. Peki, kaynağı nereden buldun.

2015 yılı bütçesine sadece faiz ödemesi için 54 milyar lira ödenek kondu. Bu 54 miyarı öderken kaynağı nereden bulacaksın. Tabiki fakir fukaradan alacak. Saadeti konuşturmayın diyorlar. Hatta televizyonlara çıkmamızı engelliyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar Gürpınar’ın temiz yürekleri, imanlı kalpler bizimle beraberler. Saadet Partisi bu ülke için bir pusuladır. İslam âlemi için bir rehber. Dünya için ise bir kurtuluş reçetesidir” ifadelerini kullandı.