“KIZIMIN İSMİNİN BİR OKUL VEYA SOKAĞA VERİLMESİNİ İSTERİM” - VAN HABERLERİ

“KIZIMIN İSMİNİN BİR OKUL VEYA SOKAĞA VERİLMESİNİ İSTERİM” - VAN HABERLERİ
Van'ın Gürpınar illçesi Kırkgeçit Mahallesi'nde 4,5 ay sonra cesedi bulunan Nehir Aslan'in babası Erkan Aslan, kızının isminin bir sokağa veya okula verilmesini istediğini söyledi.
Erkan Aslan, 4.5 ay durmadan kızını aradığını İstanbul, Siirt ve yakın illere gittiğini belirterek, “Daha önce hayvanlarım vardı. Onlarla uğraşıyordum. Kızım Nehir kaybolduktan sonra yaklaşık 200 koyunumu sattım. Sadece Nehir’in sevdiği bir keçi yavrusu hariç, onu satmadım. Şuan komşunun hayvanları içinde, onlar bakıyorlar. Kızım bulunmasaydı üzerimdeki ceketi dahi satsam ben onu yine de aramaya devam edecektim. Ben 4.5 aydır durmadan aradım işimi gücümü her şeyimi bıraktım kızım Nehir’i bulmak için nerede bir haber duysam atlar gider bakardım” dedi

Baba Aslan kızı Nehir’in isminin yaşatılması için bir okul veya sokağa verilmesini istediğini ifade ederek, “Kızımın ismini kendi yerime vermeyi düşünüyorum. Kimseye söylemedim, kendi içimde var. O arka Nehir arkı ismini koymayı düşünüyorum. O arkın bir ismi şuan yok, sadece çimenlik diye geçiyor. Ama belediye veya başka bir kurum bir yere ismini vermesini istiyorum tabii. Nehir bu şekilde bulunmasaydı şimdi okyanus olmuştu. Gerçekten Türkiye’de herkes tanıdı, herkes destek verdi bundan dolayı çok teşekkür ediyorum herkese. Yeni doğan çocuğumun ismini Nehir’e benzediği için Irmak koydum. Ama ona hep Nehir diyeceğim. Kimlikte ismini değiştirmesem bile, hep Nehir diye hitap edeceğim” şeklinde konuştu.