İKİNCİ KİLİM ATÖLYESİNİ HOŞAP’TA - VAN HABERLERİ

İKİNCİ KİLİM ATÖLYESİNİ HOŞAP’TA - VAN HABERLERİ
Van’ın Gürpınar Belediyesi, geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdiği kilim atölyesinde çalışacak kursiyerler için İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile anlaşma imzaladı.
Belediyecilik hizmetini çok yönlü ele alarak ilçeyi bütünlüklü kalkındırmayı hedefleyen Gürpınar Belediyesi, kadınlara yönelik hizmetlerine de ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi eş başkanlarının da katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Hoşap Kilim Atölyesi için İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’yle anlaşma imzalandı. Yapılan imza törenine Gürpınar Belediyesi eş başkanları Yıldız Çetin ve Zeki Yıldız, Gürpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Çiğdem Kaya ve İş-Kur adına Şaban Bayhan katıldı. İmza töreninde kısa bir açıklama yapan belediye eş başkanları, kadınlara yönelik çalışmalara aralıksız devam edeceklerini belirterek, "Bir yerin kalkınmışlık düzeyini görmek istiyorsanız oradaki kadınların durumuna bakmak gerekiyor. Biz de buradan hareketle belediyecilik hizmetlerimiz kapsamına kadınları dahil ediyoruz. Hatta kadınları ilk sıraya oturtuyoruz. Çünkü ilçemizin şiddetle kalkınmaya ihtiyacı var. Bunun için de kadınların kalkındırılması, sosyal, kültürel ve ekonomik hayata dahil edilmesi gerekiyor" dediler.

Kadınlara yönelik ilk kilim atölyesinin Gürpınar merkezde 26 kadının katılımı ile açıldığını hatırlatan belediye eş başkanları, "İkinci atölyemizi de Hoşap'ta gerçekleştirdik. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi eş başkanlarımızın katılımı ile açılışını gerçekleştirdiğimiz atölyemiz için bugün de İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’yle karşılıklı imzalarımızı atıyoruz. Atacağımız bu imzalar ile kursa katılan kadınlar hem belli bir ücret alacak, hem de sertifika sahibi olacaklar. Kadınlar alacakları sertifikalar ile usta öğretici olabilecekler" diye konuştular. Yapılan kısa konuşmanın ardından imzalar atıldı.