GÜRPINAR’DA TEMEL ATMA TÖRENİ - VAN HABERLERİ

GÜRPINAR’DA TEMEL ATMA TÖRENİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Gürpınar Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi; hizmetlerin kalitesini arttırmak, yaşanan sorunlara daha erken müdahale etmek ve kurum giderlerini azaltmak amacıyla kurmayı planladıkları şantiyenin temelini törenle attılar.
Gürpınar'ın uzak bölgelerinden olan Norduz mıntıkasına daha iyi hizmet götürebilmek, sorun ve sıkıntılara zamanında müdahale edebilmek ve kurum giderlerini azaltmak için kurulması düşünülen şantiyenin temeli atıldı. Temel atma törenine Gürpınar Belediyesi Eş Başkanı Zeki Yıldız, yıldız Çetin, HDP Gürpınar İlçe Eş Başkanı Necati Tanış, Büyükşehir Belediyesi Gürpınar Şantiye Şefi Suphi Parlak, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yalım Eryiğit, DBP ve HDP yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve personel katıldı.

Temel atma töreninde kısa bir konuşma yapan Gürpınar Belediyesi Eş Başkanı Zeki Yıldız, cumhuriyetin kuruluşundan bu yana bölgeye tek bir çivinin bile çakılmadığını öne sürerek, "Bölge durmadan ihmal edildi, ta ki bizim zamanımıza kadar. Biz de hizmetin daha kalitelisini sunmak, bölgede yaşanan sorunlara zamanında müdahale edebilmek ve giderlerimizi azaltmak için bu şantiyeyi Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa kurduk. Özellikle kar yağışlarında araçlarımız merkezden buraya saatler sonra ulaşabiliyordu. Bu hem mağduriyete yol açıyor hem de gider yükümüzü yükseltiyordu. Ancak bundan sonra böyle olmayacak, hizmeti halkın ayağına götürdük” dedi.Yapılan açıklamalardan sonra kurban kesilerek şantiyenin temeli atıldı.