FARUK ALPASLAN; “GÜRPINAR’I GÖÇ ALAN İLÇE YAPACAĞIZ” - VAN HABERLERİ

FARUK ALPASLAN; “GÜRPINAR’I GÖÇ ALAN İLÇE YAPACAĞIZ” - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gürpınar ilçe teşkilatı tarafından seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen esnaf ziyaretine katılan AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, ihmal edilmiş iki ilçeden birisi olan Gürpınar’ı göç alan ilçe yapacaklarını söyledi.
Seçim çalışmaları kapsamında Gürpınar’da esnaf ziyareti yapan AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, esnaftan yakın ilgi gördü. Faruk Alpaslan’a sorun ve isteklerini anlatan Esnaf, Gürpınar için hizmet istedi. Esnafın hizmet talebi üzerine AK Parti geleneğinin hizmet siyaseti olduğuna dikkat çeken Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, “Başkale ve Gürpınar yıllardır ihmal edilmiş iki ilçemiz. İki dönemdir Gürpınarlı bir siyasetçi milletvekili olmasına rağmen ilçeye hizmet getiremedi. Dolayısıyla Gürpınar’ın iki dönemi boşa gitti.

Halktan yetki alıp hizmet üretmemek hem halkın hakkını üzerinde taşımak, hem de halkın zamanını boş yere tüketmek demektir.

Dünya hızlı bir şekilde gelişirken, ideolojik siyasetin bölgeye ne kadar zarar verdiğini herkes görüyor. Sadece ideolojik slogan atarak halkın sorunları çözülmüyor. O halde siyaseti siyaset yerinde, hizmeti ise halkımıza yapmak gerekiyor. Dolayısıyla biz hizmet siyaseti ile huzur ve yatırımı birlikte tesis edeceğiz.

Yapılacak yatırımlar ile gençlerimiz iş aş sahibi olacak. Esnaf ve halk hizmet siyasetimiz nedeniyle bize gönlünde yer veriyor. İnşallah seçimlerde de oyunu vererek hak ettiği hizmetin yolunu açacak. Artık Gürpınar göç veren değil, göç alan bir ilçemiz olacak. İlgi ve desteği için Gürpınar esnafına teşekkür ediyorum” dedi.