MİLYONLUK YATIRIMA DBP’DEN ‘RET’ - VAN HABERLERİ

MİLYONLUK YATIRIMA DBP’DEN ‘RET’ - VAN HABERLERİ
Van’ın Gevaş Belediyesi ile Konya’nın Karatay Belediyesi arasında başlatılan Kardeş Belediye Projesi kapsamında ilçeye yapılacak olan 7 milyon 100 bin TL’lik yatırım, sayıca üstünlüğü bulunan Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) meclis üyelerinin ‘ret’ oyuna takıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan AK Partili Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, yaklaşık dört aydır bu süreç üzerine çalıştıklarını ve bu kapsamda Konya’nın Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin ilçeyi ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulunduğunu söyledi. Kendilerinin de iade-i ziyarette bulunduklarını belirten Hakan, şöyle konuştu: "Maddi ve idari pek çok sıkıntısı olan belediyemize bu çerçevede bir destek sunulmasına ilişkin toplam değeri 7 milyon 100 bin TL’yi bulan altı başlıkta proje hazırlayarak Karatay Belediyesi’ne sunduk. Teknik bürodaki arkadaşlarımız büyük bir emek ve özveriyle hazırladılar bu projeleri. Geçen ay bu projeler hakkında meclisimize sunum yapıldı. Bu projeler arasında yeni idari bina, büyük bir dostluk ve kültür parkı, tüm mahalle cami ve taziye evlerinin peyzaj işi, makine ekipman desteği gibi çok acil ve önemli ihtiyaçlarımıza yönelik başlıklar bulunuyordu.”

“RET KARARI BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR”

Karatay Belediye Meclisi’nin kardeşlik çalışmasına ‘evet’ dediğini söyleyen Başkan Hakan, “Karatay Belediye Başkanımız protokolü imzalayıp bize gönderdi. Sürecin başlaması için Kardeş Şehir Protokolü’nün tarafımızca da imzalanması için konuyu meclisimize taşıdık, fakat hiç ummadığımız bir şekilde DBP grubunun muhalefetiyle karşılaştık. Hizmete ve desteğe çok acil ihtiyaç duyan Gevaş için hayati öneme sahip olan bu çalışmayı ‘ilke kararı olarak ret ediyoruz’ demeleri bizleri derinden üzmüş, yaralamıştır” ifadelerini kullandı.

İlçeye gelecek olan yatırıma karşı ‘ret’ oyu verilmiş olmasının oldukça düşündürücü olduğunu vurgulayan Başkan Hakan, sözlerini şöyle tamamladı: “Gevaş Belediyesi tüm Gevaş halkının ve gelecek olan yatırım da tüm Gevaş halkınadır. Tek gayemiz ve ayrıca mükellef olduğumuz en öncelikli esas, ayrım gözetmeksizin ilçemize ve halkımıza hizmet etmektir. Hizmet etmek, tüm siyasi partilerin asgari müştereği olmak zorundadır. Bu çerçevede ilçemize gelecek yatırım ve destek bir yana, kardeşlik mefhumuna karşı ‘ret’ oyu verilmiş olması dahi oldukça düşündürücüdür. Böyle bir konuyla kamuoyu karşısına çıkmaktan hicap duyuyor, DBP grubunun bu anlaşılmaz tutumunu başta Gevaş halkı olmak üzere tüm insanlığın vicdanına havale ediyorum.”