GEVAŞ’TA ATLETİZM ALTYAPI SEÇMELERİ YAPILDI - VAN HABERLERİ

GEVAŞ’TA ATLETİZM ALTYAPI SEÇMELERİ YAPILDI - VAN HABERLERİ
Van’ın Gevaş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından atletizmin gelişmesi ve genç yeteneklerin tespiti amacıyla altyapı seçmeleri yapıldı.
Gevaş Semt Sahası’nda düzenlenen yarışmalar sonunda bir açıklamada bulunan Antrenör Sait Öğrünç, 6 kategoride yapılan seçmelere ortaokul ve liselerde öğrenim gören 65 kız ve 72 erkek olmak üzere toplam 137 sporcunun katıldığını belirtti. Seçmeler sonunda atletizmin altyapısına 20 kız ve 20 erkek sporcunun seçildiğini ifade eden Öğrünç, bu yarışmanın ilk adım olduğunu ve bundan sonraki süreçte ilçeye profesyonel sporcu yetiştirmek için çalışacaklarını söyledi. Öğrünç, “Yarışmanın düzenlenmesinde bize desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Nedim Akmeşe'ye, Milli Eğitim Müdürümüz Cüneyt Arvas'a, İlçe Müdürümüz Mehdi Tekce'ye, spor koordinatörü Hasan Jira'ya ve gençlerimizi yarışmaya getiren ve teşvik eden bütün beden eğitimi öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu emekler karşılıksız kalmayacak.

Yapılan yarışma sonucu seçilen sporculara belli bir antrenman programı uygulayarak, daha sonra yapılacak yarışmalarda ilçemizi temsil edecek seviye getirmek ve bu kapsamda ilçemize madalyalar ve profesyonel sporcular kazandırmak istiyoruz. Bu yarışma ilçede atletizm adına atmış olduğumuz ilk adım. Allah'ın izniyle bundan sonra bu adımlar sıklaşarak devam edecek ve ilçemizden atletizmi bir meslek olarak, bir ideal olarak gören sporcular çıkacaktır”
dedi.

Öğrünç ayrıca yarışmaya katılan tüm sporcuları tebrik ederek, dereceye girenlere başarılar diledi.