Gevaş mezbahanesine kavuşuyor

Gevaş mezbahanesine kavuşuyor
Van'ın Gevaş ilçesinde Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan modern mezbahanenin ihalesi tamamlandı haftaya temeli atılıyor.

Gevaş Belediyesi tarafından Aladüz Mahallesi (Piltênis) yolu üzerinde 5 bin metrekare yer tahsis edilen, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ve günlük 80 küçük baş ve 20 büyükbaş hayvanın son teknolojiyle kesimini gerçekleştirecek mezbahanenin ihalesi bitti temeli haftaya atılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, "Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatlarıyla yıllardır özlemini çektiğimiz bu yatırım da nihayet hayata geçiyor. İhale işlemleri tamamlandı. Çok yakında temel atılacak. Hayırlara vesile olsun. Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Vali Murat Zorluoğlu’na ve şahsında tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar, el birliğiyle inşallah daha pek çok yatırımın önünü açacağız. Mezbahane günlük 80 küçük baş ve 20 büyükbaş hayvanın son teknolojiyle kesimini gerçekleştirecek, çevre dostu bir yapıda olacak. Aladüz Mahallesi (Piltênis) yolu üzerinde 5 bin metrekare yer tahsis ettiğimiz bu yatırım inşallah 2017 yılı içerisinde Valimizin katılımıyla hizmete girecek. Hayırlara vesile olsun, Gevaş en güzeline layıktır" dedi.