‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi
Yayınlanma:
‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 1](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_5ee7912ccad7414ddb86d90ceb82d6f3_640x640.jpg)
Kars’ın ardından gençler şimdi de yüzlerini Van Gölü Ekspresi’ne çevirdi. Sosyal medyadan Van yolculuğu için yapılan çağrılar, hızla büyüdü. Haftada 2 gün yapılan seferlerin artırılmasını isteyen gençler, sosyal medya hesaplarından “Pek yakında Van etkinliğinde 12 bin gençle oradayız” dedi.
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 2](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_820fbee1d08b9dff4041fa8ec276c50c_640x640.jpg)
Bu yıl kış aylarının sosyal medyadaki seyahat trendi, Doğu Ekspresi’yle Kars yolculuğu oldu. Tam bir turizm atağına dönüşen Doğu Ekspresi çılgınlığı, bu hatta 2 aylık seferlerin tamamen dolmasını sağladı.
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 3](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_5ac4f899e3a0f5073035fb01af1d8d31_640x640.jpg)
“Van’da eğitime yardım” ve “Sağlıklı gelecek” adıyla videolar çeken gençler çeşitli ülkelerden de katılım olması için çaba sarf ediyor.
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 4](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_23eda0f8c8255225afbd7a6e19ce315b_640x640.jpg)
VALİDEN DESTEK İSTEDİLER
Kampanyalar sürerken ‘İnterrail Türkiye’ ismi altında bir araya gelen bir grup genç, internet üzerinden ulaştıkları Van Valisi Murat Zorluoğlu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Peyami Battal ve kentteki STK’lardan da yapacakları çıkarma konusunda destek istedi.
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 5](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_8422a51377a053ba960d489ef0219bed_640x640.jpg)
Van Gölü, Kalesi, Akdamar Adası, kedisi, kahvaltısı, kayak merkezi gibi birçok değeri görebilecek olan gençler, Keledoş gibi yöresel yemekleri de tadabilecek. Ayrıca ‘deniz’ de görmüş olacaklar.”
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 6](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_8223d9ebe857bc6a9aa180070cb612c7_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 7](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_9450c5afc67ff8792cf84687f778ae2c_640x640.jpg)
‘DENİZ DE VAR’
Vanlı turizmciler de kampanyadan memnun. Turizmciler, gençleri tren yolculuğu sonrası ne beklediğini şöyle sıraladı: “Kar gezilerinde Çıldır Gölü’nde balık avlayan, Sarıkamış’ı ve Ani Harabeleri’ni gezen, Kars mutfağını tadan gençler Van’da da birçok güzellikle karşılaşacak.
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 8](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_823f15b69dfdd1430a2b4257e7482306_640x640.jpg)
‘KARS’A BİLET KALMAYINCA VAN’A YÖNELDİK’
Van Gölü Ekspresi’yle geçen hafta yolculuk yapan Kübra Teber, “Bundan 2 yıl önce, bir gezi rotamızın sonunu Kars’ta bitirip Doğu Ekspresi’yle dönüş yoluna geçmiştik. Oldukça keyifliydi. Van Gölü Ekspresi’yle aynı tadı yakalayabileceğimizi düşündük. Biletleri aldıktan 2 hafta sonra İnterrail Türkiye Grubu bir açıklama yaptı. Vanrail yapmaya karar vermişlerdi...
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 9](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_4212966b0cd963a80dcb0a2700c951de_640x640.jpg)
Doğu Ekspresi’ndeki yoğunluğun bir benzeri bu sefer de Van Gölü Ekspresi’nde oluştu diye düşünüyorum. Van’a gelince oldukça samimi ve anlatıldığı gibi misafirperver karşılandık. Çok güzel insanlarla tanıştık. Bir sürü anıyla geri döndük” dedi.
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 10](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_0beea0265761c3994a5ef56aff0e53c7_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 11](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_10440201b1012fb566bf34bcfe5f9424_640x640.jpg)
Habertürk'ten Meral Yıldız'ın haberine göre; Doğu Ekspresi’yle Kars’a akın eden gençler 2 aylık biletleri tüketti, sosyal medyanın yeni gözdesi Van Gölü Ekspresi oldu. Kampanya başlatan gençler, şubatta kente 12 bin kişiyi çekmeyi hedefliyor.
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 12](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_b6e9844e3b1f33dc499e551f46d4dcef_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 13](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_ba173b950a6964a3f0ca6c5d806d28e6_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 14](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_ba378b90eeb3e25692e3f35ce4ee70b3_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 15](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_405086c39e61be6f71dd556b37f25324_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 16](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_f163c6ec0903d9a7452231d339dd8326_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 17](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_fc49cd71f7053f84fd620303e25e3725_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 18](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_fe7d25c06b9cec3922a9cb431b788eda_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 19](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_e8f75f9c288df6bcc95c0dbbc60d4190_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 20](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_ff12b56a165e336fd0369d4498b6857f_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 21](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_e92bc204662c5883f9d29f5a94507770_640x640.jpg)
![‘Like Avcıları’ rotayı Van’a çevirdi 22](https://cdn.habervan.com/gallery/2018/01/469/1810218_89cc2e0f73784d0ae356367bc7104e12_640x640.jpg)