Kaplumbağalar doğal hayatlarına kavuştu
Yayınlanma:
Kaplumbağalar doğal hayatlarına kavuştu
![Kaplumbağalar doğal hayatlarına kavuştu 1](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/08/334/20160817AW827864_01.jpg)
Van merkez Tuşba Belediyesi tarafından yaptırılan İskele Parkı çalışmaları sırasında oluşan gölete akın eden kaplumbağalar, büyük bir titizlikle başka alana taşındı.
![Kaplumbağalar doğal hayatlarına kavuştu 2](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/08/334/20160817AW827864_02.jpg)
Tuşba Belediyesi tarafından İskele Mahallesinde yaptırılan İskele Parkı çalışmaları sırasında açılan çukura dolan yağmur ve yeraltı suları ile oluşan gölete çok sayıda kaplumbağa toplandı.
![Kaplumbağalar doğal hayatlarına kavuştu 3](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/08/334/20160817AW827864_05.jpg)
Belediye yetkilileri çalışmalara devam edebilmek için Orman ve Su İşleri 14. Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma Milli Parklar Van Şube Müdürlüğü ekiplerine haber vererek kaplumbağaların uygun bir yere götürülmesini talep etti.
![Kaplumbağalar doğal hayatlarına kavuştu 4](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/08/334/20160817AW827864_04.jpg)
Şube müdürlüğü ekipleri çalışma alanına giderek belediye ekiplerinin yardımıyla gölet suyu boşaltılıp kaplumbağalar toplanarak 20-30 metre uzaktaki bir dereye bırakıldı.
![Kaplumbağalar doğal hayatlarına kavuştu 5](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/08/334/20160817AW827864_03.jpg)