Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek
Yayınlanma:
Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 1](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat3.jpg)
Azadiya Welat Gazetesi’nin 22 Nisan Kürt Gazeteciler Günü'nde "Her malek, welatek" (Her ev bir ülke) sloganıyla başlattığı abone kampanyası çalışmaları kapsamında aralarında Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya’nın da bulunduğu ilçe belediye eş başkanları ile HDP ve DBP Van İl yöneticileri kampanyaya destek vererek abone çalışmasına katıldı.
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 2](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat1.jpg)
Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, “Her malek welatek” kampanyası çerçevesinde HDP ve DBP İl ve İlçe Örgütleri ile Belediye Eş Başkanları ile birlikte kent merkezinde Azadiya Welat Gazetesi dağıttı.
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 3](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat2.jpg)
Eş Başkan Kaya "Azadiya Welat bizim dilimizdir. Hepimizin görevi gazetemize sahip çıkmaktır" dedi.
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 4](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat4.jpg)
İlk olarak Tuşba Plaza’da bulunan gazetenin bürosunu ziyaret eden eş başkanlar daha sonra ise plaza önünde yapılan açıklamaya katıldı. Açıklamada konuşan ve kampanyaya destek veren Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya, kendisinin eski bir Azadiya Welat çalışanı olduğunu ve Azadiya Welat Gazetesi’nde çalışmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi.
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 5](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat5.jpg)
İlk günde yüzlerce esnafı gazeteye abone yapan eş başkanlar, kampanyaya destek veren esnaflara teşekkür etti.
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 6](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat6.jpg)
Eş başkanlar Çoban ve Kaya ise, Rus Pazarı esnafını gezerek hem gazete dağıttı hem de esnafları abone yaptı.
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 7](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat7.jpg)
Son süreçlerde gazetecilere yönelik baskılara değinen Kaya, bu sürecin şuan faşizmin en üst düzeye çıktığı bir süreç olduğunu belirtti.
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 8](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat8.jpg)
Yapılan konuşmaların ardından Eş Başkanlar 3’er gruplara dağılarak yanlarına aldıkları gazeteleri ilk gün halka ve esnafa ücretsiz dağıttı.
![Eşbaşkanlar'dan Azadiya Welat Kampanyası'na destek 9](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/259/azat9.jpg)
İlk günde yüzlerce esnafı gazeteye abone yapan eş başkanlar, kampanyaya destek veren esnaflara teşekkür etti.