Erciş'te Rahvan At Yarışları
Yayınlanma:
Erciş'te Rahvan At Yarışları
![Erciş'te Rahvan At Yarışları 1](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/257/20160517_2_16752929_10120245_Web.jpg)
Van'ın Erciş ilçesinde Rahvan At Yarışması yapıldı. Erciş Balık Bendi alanında yapılan yarışlarda, at sahipleri, kaybolmaya yüz tutmuş at kültürünü yeniden canlandırmak ve yaşatmak için bir araya geldi.
![Erciş'te Rahvan At Yarışları 2](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/257/20160517_2_16752929_10120250_Web.jpg)
Erciş Açık Ceza Evi Müdürlüğünce yapılan pistte yapılan yarışlarda, at sahipleri başarılı olabilmek için çaba gösterdi.
![Erciş'te Rahvan At Yarışları 3](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/257/20160517_2_16752929_10120246_Web.jpg)
10 atın katıldığı yarışmanın birlik ve beraberliği arttırmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirten at sahiplerinden Selahattin Kurt, yarış sonrasında atları Van gölünün sodalı ve tuzlu suyunda yıkadıklarını söyledi.
![Erciş'te Rahvan At Yarışları 4](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/257/20160517_2_16752929_10120252_Web.jpg)
Rahvan atı yarışlarının çok bilinmediğini vurgulayan Kurt, "Biz bu güzelliği, Van gölü kıyısında yeniden canlandıracağız.
![Erciş'te Rahvan At Yarışları 5](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/05/257/20160517_2_16752929_10120251_Web.jpg)
Herkesi Erciş Balık Bendi ve Van Gölü kıyısına bekliyoruz. Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlere bu fırsatı veren herkese minnettarız." diye konuştu.