Edremit'te Şamran Kanalı temizlendi
Yayınlanma:
Edremit'te Şamran Kanalı temizlendi
![Edremit'te Şamran Kanalı temizlendi 1](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/03/208/edremit1.jpg)
Van’ın Edremit ilçesinde, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle tarihi Şamran Karalı ve çevresinde temizlik çalışması yaptı.
![Edremit'te Şamran Kanalı temizlendi 2](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/03/208/edremit2.jpg)
Dünya Su Günü’nde, su kaynaklarının korunması ve önemine dikkat çekmek ve gençlerde farkındalık oluşturmak amacıyla Edremit Gençlik Merkezi’nin organizasyonuyla Şamran Kanalı ve çevresinde temizlik çalışması yapılırken, Beşyol Meydanı’ndaki Yeraltı Çarşısı’nda da stant açılarak vatandaşlar bilgilendirildi.
![Edremit'te Şamran Kanalı temizlendi 3](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/03/208/edremit3.jpg)
Çalışmaya Van Gençlik Merkezi, Süphan Gençlik Merkezi, Edremit Belediyesi ve Sarmansuyu Ortaokulu’nun destek verdi
![Edremit'te Şamran Kanalı temizlendi 4](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/03/208/edremit5.jpg)
Edremit Gençlik Merkezi Müdürü Ömer Faruk Tanrıtanır; “Artan nüfus ve kentleşme ile su kaynaklarının kullanımı her geçen gün daha fazla önem arz etmektedir. Van Gençlik Merkezi olarak bu konuya dikkat çekmek amacıyla Van’ın ve Edremit’in sembollerinden Şamran Kanalı ve çevresinde bir temizlik çalışması yaptık. Katkı sunan tüm kurum, kuruluş ve gönüllü gençlerimize teşekkür ederiz’’ dedi.
![Edremit'te Şamran Kanalı temizlendi 5](https://cdn.habervan.com/gallery/2016/03/208/edremit6.jpg)
Van’ın Edremit ilçesinde, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle tarihi Şamran Karalı ve çevresinde temizlik çalışması yaptı.