Kapadokya Balayı Turları

Kapadokya Balayı Turları (Görüntülenme Sayısı: 8)
Sektör Yaşam
İlan Tarihi 3 yıl önce
Firma No 1069
Telefon 0 545 614 17 92
Faks
Web Sitesi https://www.kapadokyadabalayim.com
Adres Orta Mah. Uzundere Cad. No: 9 Göreme/Nevsehir
İl/İlçe Göreme / Nevşehir
Firma Hakkında
Düğün tarihinizi kararlaştırdınız ve hayalinizdeki balayı yerini mi arıyorsunuz? Bu yazımızda size ülkemizdeki en renkli destinasyonlardan birini tanıtacağız, KAPADOKYA

Kapadokya bölgesi ülkemizin tam ortasında yer aldığı için tüm şehirlere ulaşımı kolay, ilkimi alışıldık ve aktivite bakımından en zengin tatil destinasyonudur. Dilerseniz aynı gün içerisinde kayak, balon turu, at safari ve daha bir çok etkinliğe katılabilirsiniz.

Kapadokya Balayı firması olarak sizlere popüler tur noktalarımızdan bazılarını anlatmak isteriz;

Ürgüp; bölgenin başkenti diyebileceğimiz ürgüp, gerek diğer il ve ilçelerden minibüs ve otobüslerle ulaşım, gerekse konaklama kapasitesi ile merkez sayılabilir, yıl içinde bir kaç festivale ev sahipliği yapmaktadır. Ürgüpteki üniversitenin getirmiş olduğu dinamikliği farkedebilirsiniz.

Göreme; bölgenin tarihi belleğidir, eski dönemlerden kalma tarihi kiliselere, coğrafi yapıyı katmanlarıyla inceleyebileceğiniz kaya ve mağara otellere ev sahipliği yapar. BU özelliği sayesinde daha çok yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir.

Uçhisar; çoğu balon turunun iniş noktası bu bölgededir. oluşumu milyon yıllar alan peribacası ve kayaları bu bölgede daha net gözlemlenir.

Avanos; daha çok çanak çömlek atölyeleriyle anılıyor olsada, son dönemlerde su sporları merkezi haline gelmiştir. Ortasından geçen kızılırmak ve üzerindeki sallanan köprü görülmeye değerdir. Derinkuyu; buradaki yeraltı şehrini mutlaka görmelisiniz. yeraltı şehri diyince aklınıza mağara yada yeraltına kazılmış tünel geliyorsa, kesinlikle yanılıyorsunuz, derinkuyu yeraltı şehri resmen yer altına inşa edilmiş bir avm büyüklüğünde, son derece etkileyici bir yapıdır.

Ihlara Vadisi; Ihlara vadisi bugüne kadar gördüğünüz her yerden daha farklı, bambaşka bir coğrafyadır. Dışardan dümdüz bir arazi olarak görünmesine rağmen, merdivenlerle aşağıya indikçe, bu masal diyarına inanamayacaksınız.

Bu yazımızda bahsedemediğimiz daha bir çok yer ve etkinlik için sizleri sitemize bekliyoruz, aklınıza takılan her soru için bizi arayabilir yada whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

Whatsapp :0 545 614 17 92