MİLLİ İTTİFAK ERCİŞ’TE SEÇİM BÜROSU AÇTI - VAN HABERLERİ

MİLLİ İTTİFAK ERCİŞ’TE SEÇİM BÜROSU AÇTI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Saadet Partisi (SP) Van Milletvekili Adayları Van’ın Erciş ilçesinde seçim bürosu açılışına katıldı.
Merkez Kara Yusuf Paşa Cami önündeki seçim bürosu açılışına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fetullah Erbaş, Milli İttifak (SP) Van Milletvekili adayları Özay İlhan, , Ahmet Göltekin, Uğur Çiçeker, il yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı. Saadet Partisi Erciş İlçe Başkanı Nevzat Yağar’ın selamla konuşmasının ardından kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fetullah Erbaş hükümeti eleştirerek ittifak milletvekili adaylarına oy istedi.

Erbaş ülkenin Ak Parti hükümeti tarafından iyi yönetilmediğini de belirterek, “Ülkede işsizlik had safhaya geldi. Merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından kurulan şeker fabrikaları bir bir ya kapatılıyor veya özelleştiriliyor. Bunlardan biri de Erciş Şeker Fabrikasıdır. Ülke olarak bu fabrikaları çalıştıracağımıza dışarıdan şeker ithal ediyorsunuz. Bu ülkede bir tek yerli araba var mı? İnşallah bizler yeniden ülkemizde ağır sanayi hamlesini başlatarak ülkemizi refaha ulaştıracağız. Bakınız, bu hükümet 650 milyar dolar borç almış. Bu paranın faizi 54 milyar dolardır.

Sadece faize verilen 54 milyar dolar ile 1 milyon 300 bin konut yapılır. Düşünün ülke olarak Kore’den mercimek ithal ediyoruz. Siz Ercişliler oy verirken çok iyi düşünün. Sizlerin bizlere vereceğiniz oylar ittifakımızı Türkiye’de iktidar yapacaktır”
dedi.

Milletvekili adayları Uğur Çiçeker ile Ahmet Göltekin’in selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen SP Van Milletvekili Adayı Özay ilhan, Erciş’in deprem sonrası sorun yumağına döndüğünü söyledi. İlhan, kendilerinin iktidara gelmesi durumunda ise deprem konutlarını hak sahiplerine hibe edeceklerini söyledi.Konuşmaların ardından seçim bürosu dualar eşliğinde hizmete açıldı.