EŞ BAŞKANLAR KOCAPINAR MAHALLESİ’NDE İNCELEMEDE BULUNDU - VAN HABERLERİ

EŞ BAŞKANLAR KOCAPINAR MAHALLESİ’NDE İNCELEMEDE BULUNDU - VAN HABERLERİ
Van’ın Erciş Belediyesi eş başkanları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan, Kocapınar Mahallesi’nde bir dizi incelemelerde bulundu.
Eş başkanlar, beraberlerindeki belediye meclis üyeleri, Fen İşleri Müdürlüğü ve Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Erciş Şube görevlileri ile birlikte mahalleyi gezerek halkla bir süre sohbet etti. Belediye çalışmaları üzerine de halkın görüş ve önerilerini alan eş başkanlar, Büyükşehir Yasası'yla birlikte belediye statüsü düşen Kocapınar Belediyesi hizmet binasını kontrol ederek binanın kültür merkezi olarak halkın hizmetine sunulacağını söylediler.

Eş başkanlar, mahalle sakinlerinden gelen talep üzerine de içme suyu sıkıntısı yaşayan mahalleye bir adet sondaj kuyusu açma sözü verdiler. Mahalle meydanının parke taşları ile düzenlenmesi talimatı da veren eş başkanlar, daha sonra Büyükşehir Yasası ile birlikte Erciş Belediyesi’ne devri gerçekleştirilen eski jandarma karakol binasında incelemede bulundular.

Eş başkanlar, karakol binasını başlattıkları ‘Pilot Mahallelere Spor Kompleksi’ projesi çerçevesinde spor tesisi ve oyun parklarına dönüştürüleceğini kaydettiler.