ERCİŞ’TE YERLİ ÜRETİM TRAKTÖR TANITIMI - VAN HABERLERİ

ERCİŞ’TE YERLİ ÜRETİM TRAKTÖR TANITIMI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van’ın Erciş ilçesinde bir traktör firmasının bölge bayisi tarafından yapılan tanıtım çiftçilerden tam not aldı.
Salihiye Mahallesi’nde gerçekleşen traktör deneme sürümü tanıtımına ilçede bulunan birçok çiftçi katıldı. Traktör firmasının Bölge Bayisi Mehmetoğulları Ticaret adına konuşan İhsan Nuri Çiftçi, bayisi oldukları Hars marka traktörleri ilçedeki çiftçilere tanıtımını yaptıklarını söyledi. Van, Ağrı, Bitlis bölge bayisi olduklarını da belirten Çiftçi, “Şu an traktörlerimiz deneme sürüşü yapmaktadır. İddia ediyoruz, traktörlerimiz rakiplerinin en güçlüsü ve yakıtta da en tasarruflusudur. Çiftçi kardeşlerimiz de motorları yakından görme fırsatı buldular. Traktörler, ülkenin en ekonomik traktörleridir. Tamamen yerli üretim traktör olup, kesinlikle parça sorunu da bulunmamaktadır.

Bilindiği üzere yonca yeri en ağır toprak olma özelliğine sahip olmasına rağmen, görüldüğü üzere traktörlerimiz 14’lu 5’li pullukla hiç zorlanmadan görevini rahatlıkla gerçekleştiriyor. Bu da traktörümüzün gerçek performansının kanıtı olsa gerek” dedi.

1970 yılından beri ilçede çiftçilik yaptığını ve bugüne kadar birçok marka traktör kullandığını belirten Ali Akpınar isimli çiftçi ise, piyasaya çıkan yeni ürünün kalitesinin kendisini fazlasıyla cezp ettiğini ifade ederek, “Daha çekişli, yakıtta tasarruflu. Üstelik parça sorunu da yok. Bayi yetkililerini yürekten kutluyorum”
şeklinde konuştu.