ERCİŞ’TE NEVRUZ KUTLAMALARI - VAN HABERLERİ

ERCİŞ’TE NEVRUZ KUTLAMALARI - VAN HABERLERİ
Van’ın Erciş ilçesinde düzenlenen nevruz kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.
Sahil Kent Mahallesi’nde oluşturulan alanda yapılan etkinliklere HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, DBP Van İl Başkanı Av. Miraz Çallı, Erciş Belediyesi eş başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan, Nevruz Tertip Komitesi Başkanı Erol Cengiz, DBP, HDP Erciş ilçe başkanları Adurrahman Turan, Selçuk Aladağ, TUYAD-DER, MEYA-DER, KURDİ-DER temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlamalarda Nevruz Tertip Komitesi Başkanı Erol Cengiz, DBP Erciş İlçe Eş Başkanı Abdurrahman Turan, Erciş Belediyesi eş başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların ardından kürsüye gelen HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, nevruzun önemine vurgu yaptı. Üçer, “HDP barajı aşalı çok oldu. Ben HDP’nin yüzde 17’nin üzerine çıkacağına inanıyorum. HDP seçim sürecinde halkımızla birlikte kolektif bir çalışmayla barajı aşacaktır” dedi.

Konuşmalardan sonra nevruz ateşi Milletvekili Özdal Üçer, Erciş Belediyesi eş başkanları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan tarafından yakıldı. Kutlamalar, mahalli sanatçıların şarkıları eşliğinde geç saatlere kadar devam etti.