ERCİŞ’TE KUTLU DOĞUM PROGRAMINA YOĞUN İLGİ - VAN HABERLERİ

ERCİŞ’TE KUTLU DOĞUM PROGRAMINA YOĞUN İLGİ - VAN HABERLERİ
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Van’ın Erciş ilçesinde bir program düzenlendi.
Erciş İlçe Müftülüğü tarafından tertiplenen programa İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Adem Erkul, Erciş Müftüsü Ziya Albayrak, İlçe Emniyet Müdürü Murad Hoş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İsmail Yüce, kurum amirleri, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli iştirak etti. Kutlu Doğum Haftası’nın bu yılki ana teması olan “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konusu çerçevesinde düzenlenen program Tekevler Mahallesi Mavi Boncuk Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Erciş Müftüsü Ziya Albayrak yaptı. Ardından, İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, kendi eliyle protokol üyelerine gül dağıttı. Erciş Reşit Çelik İlköğretim Okulu öğrencilerinin sunduğu semazen gösterimi ise izleyiciler tarafından büyük beğeniyle izlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Adem Erkul, yaptığı konuşmada, iki cihan Serverı Hazreti Muhammed’in (S.A.V) hayatından örnekler verdi. “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konusunda da konferans veren Erkul, davetliler tarafından ilgiyle dinlendi.

Program sonunda Erciş Güldane Hatun Kız Kuran Kursu’nda hafızlığını birincilikle tamamlayan kursiyere hafızlık belgesi verilirken, vatandaşlara ise 3 adet kitap dağıtımı gerçekleştirildi.