ERCİŞ OSMANLI OCAKLARI DERNEĞİ’NDEN YEREL GAZETELERE ZİYARET - VAN HABERLERİ

ERCİŞ OSMANLI OCAKLARI DERNEĞİ’NDEN YEREL GAZETELERE ZİYARET - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van’ın Erciş ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Osmanlı Ocakları Derneği yöneticileri, yerel gazete temsilcilerine nezaket ziyaretinde bulundular.
Erciş Osmanlı Ocakları Derneği Başkanı Vail İnan, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile ilçede bulunan mahalli gazeteleri ziyaret ettiler. Amaçların ilçede birlik ve beraberliği pekiştirmek olduğunu belirten Başkan Vail İnan, iki aylık bir geçmişlerinin bulunmasına rağmen şu anda bin 200 üyeye ulaştıklarını söyledi. Erciş sevdalısı olan herkesi kendi çatıları altına toplanmaya davet eden İnan, “İki ay önce ilçemizde kurulan Osmanlı Ocakları Derneğimiz kısa sürede bin 200 üyeye ulaşmıştır.

Ayrıca ilçemizde güçlü bir sivil toplum kuruluşu olmayı da hedefliyoruz. Derneğimiz; kadın ve gençlik kolları olarak 70-80 kişilik yönetim kurulu üyelerinden oluşmaktadır. Dernek olarak hiçbir siyasi partiye bağlı değiliz. Gayemiz, Erciş’in kalkınması, gelişmesi, Erciş adının daha fazla duyurulmasını sağlamaktır.

Çalışmalarımızı birlik ve kardeşlik içerisinde yürüterek herkesi kucaklayıp, ilçemize hizmet etmeye devam etmektir. Dernek olarak ilçemizin kalkınması adına üzerimize düşen bir görev de varsa yapmaya hazırız” dedi.
Yerel gazete temsilcileri ise, dernek yöneticilerine başarı dileklerini ilettiler.