ERCİŞ, BÜYÜK ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR - VAN HABERLERİ

ERCİŞ, BÜYÜK ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR - VAN HABERLERİ
Van’ın Erciş ilçesi büyük bir spor organizasyona ev sahipliği yapılıyor. 12 ilin öğrencilerin katıldığı yıldızlar kız ve erkek basketbol takımları 4 gün sürecek grup müsabakalarında ter dökecek.
Türkiye Okul Sporları Federasyon Başkanlığı’nın 2104-2015 faaliyet programında yer alan okullar arası kız ve erkek yıldızlar basketbol grup müsabakaları, 12 Dev Adam ile Erciş Kapalı Spor Salonlarında ayrı ayrı gerçekleşiyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Şırnak, Muş, Siirt ile Van illerinin katıldığı grup müsabakaları, 25-28 Mart 2015 tarihleri arasında Erciş’te gerçekleşecek.

12 Dev Adam Spor Salonu’nda gerçekleşen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İsmail Yüce sporculara başarı dileklerini iletti. Amaçlarının sağlıklı bir spor toplumu oluşturmak olduğunu anlatan Yüce, “Spor, müsabakadan ibaret değildir. Sporun asıl amacı da dostlukları pekiştirmek, yeni dostluklar oluşturmak ve insanların ufkunu genişleterek, dünyayı bu amaçla tanımaktır. İlçemize teşrif etmiş bütün takımlara başarılarılar diliyorum" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Yalçın Özdemir ise müsabakaların Erciş'te yapılmasından mutlu olduklarını söyledi. Erciş’in hemen, hemen tüm spor dallarında alt yapısının güçlü olduğunu ve birçok Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonası kazanan takımların bulunduğunu da anlatan Özdemir, “Erciş’in büyük bir organizasyona ilk kez ev sahipliği yapmasından bizler de mutluluk duyuyoruz. Amacımız, sporun alt yapısını yaygınlaştırmak ve gençleri spora teşvik etmektir. 4 gün süre ile devam edecek müsabakaların centilmence ve spora yakışır bir şekilde oynanmasını temenni ediyor ve tüm takımlarımıza başarı diliyorum" şeklinde konuştu

Konuşmaların ardından, yapılan ilk müsabakada Siirt Orgeneral Salih Omurtak Ortaokulu, Güroymak Ortaokulu'nu 71-44 skorla yenmeyi başardı.