ERCİŞ BELEDİYESİ’NDEN ‘HALK EKMEĞİ’ UYGULAMASI - VAN HABERLERİ

ERCİŞ BELEDİYESİ’NDEN ‘HALK EKMEĞİ’ UYGULAMASI -  VAN HABERLERİ
Van’ın Erciş Belediyesi tarafından ilçe merkezinde ‘halk ekmeği’ uygulamasına geçildi.
Erciş Belediyesi, 4 ayrı mahalleye kurduğu ekmek satış büfeleri ve modern halk fırını ile vatandaşa ucuz ekmek satmayı amaçlıyor. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği yapılan bu hizmetle günlük 4 bin ekmek çıkartılacağı, büfelerde kadın görevlilerin bulunacağı, ayrıca ekmeğin tanesinin ise 50 kuruştan satılacağı bildirildi.

Adnan Menderes, Sahilyolu, Çelebibağı ile Yeşilova mahallerinde kurulan ekmek satış büfelerinin hizmete açılması nedeniyle tören düzenlendi. Yeşilova Mahallesi'nde kurulan ekmek satış büfesinin açılışına Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını yapan Eş Başkan Keskin, ilk günden bu yana kadınları, çocukları ve üretimi esas alan çalışmalar yapmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “Yapacağımız her çalışmada kadınlara ve çocuklara özellikle dikkat edeceğiz.

Çünkü onların olacağı yerlerde üretim de olacak. 4 mahalleye kurduğumuz satış büfe sayısını diğer mahallelerde de açarak arttıracağız. İnsanlarımız artık 50 kuruşa ekmek alarak biraz olsun rahatlayacak. Elbette bu fiyatlandırma için şehirdeki fırıncı esnafıyla da bir araya geleceğiz. Bu anlayışla çalışmaya halkın her kesimini hizmetlerimize dahil etmeye devam edeceğiz. Yeni büfelerimizin ilçemize, halkımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum”
dedi.

Konuşmanın ardından bayanlarla birlikte büfenin açılışını yapan Eş Başkan Keskin, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.