ERCİŞ BELEDİYESİ KİRALADIĞI ARAÇLARI GÖRÜCÜYE ÇIKARTTI - VAN HAERLERİ

ERCİŞ BELEDİYESİ KİRALADIĞI ARAÇLARI GÖRÜCÜYE ÇIKARTTI - VAN HAERLERİ
Van’ın Erciş Belediyesi, Van Büyükşehir Belediyesi ile VASKİ’nin ihale usulü ile ayrı ayrı kiraladığı 35 adet iş makinesi ve kamyon ile hâlihazırda bulunan araçlarla birlikte toplamda 78 adet aracın hizmet amaçlı iki ay boyunca ilçeye bağlı mahallerde çalışma yapacağı bildirildi.
Kiralanan araçlar ile halihazırda bulunan araç parkının tanıtımı nedeniyle belediye önünde tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Erciş Belediyesi Eş Başkanı Abdurrahman Çağan, seçildikleri dönemde halka verdikleri sözleri bir bir yerine getirmeye başladıklarını belirterek, iki aylık çalışma sezonu boyunca hizmet verecek araçların tüm Erciş halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erciş Belediye Eş Başkanı Diba Keskin ise, bundan sonra daha çok hizmet üretmenin zamanı olduğunu belirterek, “Şimdi daha çok hizmet üretmenin zamanı. Büyükşehir yasası ile 100’e yakın köy mahalle statüsü kazanarak belediyemize bağlanması yükümüzü arttırdı. Ama daha çok çalışarak bunun üstesinden geleceğiz. Kiraladıklarımız araçlar ve belediyemize ait toplamda araç ve iş makinesiyle tüm mahallere iki ay boyunca hizmet vereceğiz. Ekiplerimizden ikisi köylerde, biri de şehir merkezinde olmak üzere üç ayrı koldan alt ve üst yapı çalışmalarına başlayacağız. Bu güzel bahar ayında startını vereceğimiz çalışma ile yıllardır ihmal edilen hizmetleri halka götüreceğiz.

Çünkü biz güce, iktidara değil ilçemizde yaşayan tüm kesimlerle halkın kendisine dayandık. Halk için çalışmaya devam edeceğiz. Bize bırakılan eski para ile 182 trilyon borca rağmen, bu hizmetleri yapacağız. Ayrıca, mayıs ayında 10 adet otobüsün gelmesi ile birlikte de ulaşım sorununu uzun vadede çözeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından araçlar hizmet üretmek amacıyla köylere gönderildi.