Erciş Belediyesi cenaze aracı bombalı araç sanıldı!

Erciş Belediyesi cenaze aracı bombalı araç sanıldı!
Erciş'ten Kayseri'ye iç bakım için giden Erciş Belediyesine ait cenaze yıkama aracı ihbar sonucu iki ayrı yerde durdurularak arandı.
Erciş Belediyesine ait 65 DS 810 plakalı cenaze yıkama aracı iç bakım ve onarım için Kayseri Sanayi Sitesinde bulunan Yolcu Cenaze İşleri Bakım ve Onarım adlı işletmeye giderken Tatvan çıkışı ve Kayseri Kocasinan Bulvarı Sanayi Odası kavşağı olmak üzere iki ayrı yerde polis tarafından durdurularak aramaya tabi tutuldu. Tatvan çıkışında polislerce durdurulan araç arandıktan sonra yoluna devam etti.Aynı araç gece saatlerinde Kayseri girişinde şüpheli diye bir kez daha durduruldu.Araç bir kez daha aranırken aracın içinde bulunan Erciş Belediyesi personelleri Murat Çevik ve Mustafa İşler'e ise yine kimlik kontrolü yapıldı.

Polis, arama sırasında ihbar sonucu aracı durdurduklarını belirtirken arama işlemi, Kayseri Sanayi Sitesinde bulunan söz konusu işletme sahibinin olay yerine gelmesi ve aracın iç bakım için kendilerinin misafiri olduğunu belirtmesinden sonra sona erdi.

Söz konusu aracın şu an Kayseri Eski Sanayi sitesinde bakım işlemlerinin devam ettiği belirtildi.