ALBAYRAK BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ

ALBAYRAK BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ
Erciş Kaymakamlığı binasındaki müftülük makamında düzenlenen istişare toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Müftü Ziya Albayrak Van il genelinde toplam 8 bin 49 farklı etkinlik yapılacağını bildirdi.
Erciş Müftülüğü’nce düzenlenecek olan etkinlikler hakkında da bilgi veren Albayrak, “Kutlu Doğum Haftası’nın bu yılki ana teması olan “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konusu çerçevesinde ilk programını 14 Nisan.2015 Salı günü saat 13:30’da Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Adem Erkul’un katılımıyla Mavi Boncuk Düğün Salonu’nda program düzenleyeceğiz. Ayrıca 15 Nisan 2015 Çarşamba günü ise Van il Müftümüz Nimetullah Arvas’ın katılımıyla din görevlilerine yönelik konferans verilecektir.

Programlar çerçevesinde müftülüğümüz tarafından ziyaretler, hatim ve mevlit merasimleri, kitap, kartela, gül ve hediye dağıtımı, bilgi yarışması, afiş, tanıtım, konferans, piyes, Kutlu Doğum aşı ikramı gibi birçok etkinlikle Kutlu Doğum Haftası’nı değerlendirmek istiyoruz. Erciş Müftülüğü olarak Kutlu Doğum Haftası’nda toplamda 2 bin 100 program planlamış bulunuyoruz”
dedi.