Ak Parti Erciş İlçe Başkanı Nedim Sağlam görevden alındı

Ak Parti Erciş İlçe Başkanı Nedim Sağlam görevden alındı
Ak Parti Erciş İlçesi'nde görev değişikliğine gidiyor. Mevcut İlçe Başkanı Nedim Sağlam görevden alındı. Yerine hangi ismin geleceği ve diğer ilçelerde de bu tür değişimlerin olup olmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

AK Parti’nin iki yıl önce tüm ilçelerde girmiş olduğu yeni yapılanma sürecinde AK Parti Erciş İlçe başkanlığına atanan Nedim Sağlam’ın görevden alındığı bilgisi gündeme bomba gibi düştü. Şehrivan’ın edindiği bilgilere göre iki yıl görevde kalan Sağlam’ın görevine genel merkez son verme kararı alırken, Sağlam’ın yerine Ak Parti Genel Merkezinin yapacağı mülakatla yeni bir isim atanacağı kararı verildi. Sürecin nasıl ilerleyeceği ileri günlerde belli olacağı öğrenilirken Erciş’te yaşanan değişimin ardından gözler diğer ilçelerde de değişiklik olup olmayacağına çevrildi.

DİĞER İLÇELERDE DE DEĞİŞİMLER OLABİLİR

Öte yandan seçim iddialarının her geçen gün arttığı süreçte bu görevden almaların devamının da gelebileceği kulislerde konuşulurken, olası bir seçime hazırlık sürecinde AK Parti’nin Van’da toplam 5 ilçede değişikliği düşündüğü öğrenildi. 2019 yılındaki kısmı değişikliklerle bir kısmında yeni isimlerin görev aldığı diğer ilçelerde ise önceki başkanların görev yürüttüğü ilçelerde yeni atamalarla olası bir seçimin hazırlığının da önceden yapılacağı yönünde iddialar dillendirilmeye başlandı.

KAYNAK: ŞEHRİVAN GAZETESİ