SON DAKİKA: Erdoğan Yeni Destek Paketi Açıkladı: PTT üzerinden 12.000 TL Nakit Desteği Verilecek…

SON DAKİKA: Erdoğan Yeni Destek Paketi Açıkladı: PTT üzerinden 12.000 TL Nakit Desteği Verilecek…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. İhtiyaç sahibi olan aileler için 12.000 TL nakit destek ödemesi yapılacak. İşte başvuru şartları..

Devletten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla ihtiyaç sahibi ailelere yönelik destek programları oluşturuldu. Bu desteklerin ihtiyaç sahibi aileleri hedef aldığı biliniyor. 12.000 TL nakit yardım sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sosyal yardım ve destek sağlama sorumluluğu taşıyan bir kurum olarak dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatılacak. İşte ödemelere ilişkin tüm merak edilenler…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Destek Paketi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni destek paketi açıklaması yaptı. Dar gelirli ailelerin daha rahat bir yaşam sürebilmesi için ekonomik destek sağlamak hedefleniyor dedi. 12.000 TL'lik nakit yardım ailelere verilecek. Başvurular olumlu sonuçlandığında bu yardım ödemesi aylık olarak verilecek. PTT üzerinden verilecek ödemelere ilişkin tüm detaylar belli oldu. Başvuruların sonucu olumlu olması durumunda ailelere her ay toplam 2000 TL ödeme yapılacak.

Resmi Gazetede Yayınlandı

Ailelere 2000 TL aylık sosyal destek ödemesi ile ilgili detaylar resmi gazetede yayınlandı ve karar yürürlüğe girdi. Aile destek paketi süresi 1 yıl olarak açıklandı. Bu süre içerisinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ve dar gelirlilere düzenli olarak yardım ödemesi yapılacak. Başvuru işlemleri ve başvuru sonuçlarını takip etmek için bakanlığın resmi sitesinden veya e-devlet platformundan sistemi kullanarak başvuru değerlendirmenizin sonucunu öğrenebilirsiniz.